Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Policisté v Jaroměři vyšetřují internetový podvod

Policisté v Jaroměři vyšetřují internetový podvod

Email Tisk PDF

prazdny-balicek

Policisté z obvodního oddělení v Jaroměři vyšetřují internetový podvod. Mladý muž přišel na policejní oddělení nahlásit, že mu někdo v balíčku na dobírku zaslal místo mobilního telefonu za 5 800 korun čistý list papíru.

Mladík vypověděl, že přes inzertní portál poptával koupi mobilního telefonu. Na inzerát se mu ozval muž a po kratší emailové komunikaci mu přislíbil zaslání telefonu na dobírku. Jenže po zaplacení dobírky ve výši 5800 korun inzerent doma otevřel balíček a zjistil, že mu prodávající zaslal jen sbalený čistý papír.

"Mladík nejprve nechtěl věřit svým očím, pak sedl k počítači a napsal rozzlobený tázavý mail odesílateli. Odesílatel se ani nevytáčel a k nekalému jednání se přiznal, prý jemu samotnému kdosi udělal totéž. Mladý muž, který, jak sám věřil, transakci dobře pojistil vyžádanou fotokopií odesílatelova pasu, dal podvodníkovi další šanci. Jestli mu do týdne zašle zpět peníze, o které jej ošidil, celou záležitost bude brát jako nedorozumění. Tím ale udělal velkou chybu. Nejen, že mu odesílatel nic neposlal a přerušil s ním veškerou komunikaci, ale okradený mladík svým čekáním a nečinností ztratil možnost dostat své peníze zpět, aniž by doputovaly k podvodníkovi," upřesnila případ tisková policejní mluvčí Eva Prachařová.

Policisté doporučují lidem, aby balíček na dobírku rozbalili nejlépe ještě na poště. V případě, že obsah neodpovídá očekávanému a dohodnutému zboží, mají nahlásit poštovnímu úředníkovi, že žádají o zablokování platby. Poté ihned zamiřte na policejní stanici a podejte trestní oznámení. Policisté zahájí vyšetřování a sami vejdou do jednání s doručovatelem. Podvodně vylákané peníze tak mohou zachránit pro oklamané dříve, než je stihne podvodník utratit.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře