Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Podle mluvčího je obvinění hejtmana a vedení kraje z tunelování pomsta zaměstnance krajského úřadu

Podle mluvčího je obvinění hejtmana a vedení kraje z tunelování pomsta zaměstnance krajského úřadu

Email Tisk PDF

kraj

"Trestní oznámení právníka Krajského úřadu Královéhradeckého kraje na vedení kraje a krajského úřadu má jedinou motivaci: osobní zášť a pomstu. Toto nařčení z pletich či tunelování kraje nemá žádný reálný základ, je nepodložené a nepravdivé. Tím by také po vyšetření policií zůstalo, pokud by nedostalo publicitu, jaké se trestním oznámením běžně nedostává," uvedl na obhajobu hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a několika dalších lidí krajský mluvčí Imrich Dioszegi.

Právník kanceláře hejtmana Jaroslav Široký podal trestní oznámení na hejtmana France a dalších šest vysoce postavených úředníků kraje za pletichaření, tunelování krajské společnosti, sjednávání výhody při zadávání veřejné zakázky, porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby.

Jaroslav Široký začal na krajském úřadu pracovat jako zástup za mateřskou dovolenou a jeho smlouva končí letos v květnu. "Během února se s ním v této souvislosti začalo jednat o přeřazení na jiné místo a to vzhledem k organizačním změnám, které na krajském úřadu v současné době probíhají. Potenciální změny jeho pracovního zařazení, které s ním jeho nadřízení v posledních několika týdnech řešili, spustily jeho nepřátelské a agresivní jednání vůči svému pracovnímu okolí, které vyústilo v podání trestního oznámení na nejméně šest lidí ve vedení kraje a krajského úřadu," uvádí Imrich Dioszegi a pokračuje: "Jedna z pracovnic, které nepokrytě vyhrožoval a zasílal jí i výhružné SMS zprávy, na něj byla proto nucena sama podat trestní oznámení. I policisté krajský úřad před jeho jednáním dříve varovali, protože vyhrožoval i při podávání trestního oznámení. Tím, že se pomstí, pokud mu úřad nevyhoví a podnikne kroky, kterých budou ostatní litovat, se právník Široký nijak netajil a byly známy."

Podle Dioszegiho Jaroslav Široký své extrémistické názory projevuje i v soukromí na svém facebookovém profilu, kde se mimo jiné ztotožňuje s jugoslávským válečným zločincem, což se ukázalo v posledních dnech během vyhrocení celé situace. Právník Široký si prý také na pracovišti dlouhodobě stěžoval na psychické problémy, se kterými se podle jeho vyjádření potýká, a které mohou být velice pravděpodobným vysvětlením série trestních oznámení, která Jaroslav Široký podal a užívání slovníku, který obsahuje slova jako spiknutí, zločinecká skupina apod.

"Zveřejnění informací, které se opírají o trestní oznámení bez jakýchkoli důkazů motivované pomstychtivostí, považuje vedení Královéhradeckého kraje za neetické z novinářského i lidského hlediska," dodal Imrich Dioszegi.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře