Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Návštěvnost královédvorské zoo roste, letos pokoří hranici 460 tisíc

Návštěvnost královédvorské zoo roste, letos pokoří hranici 460 tisíc

Email Tisk PDF
seznam článků
Návštěvnost královédvorské zoo roste, letos pokoří hranici 460 tisíc
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

zo1Jsou známy výsledky hospodaření královédvorské zoo za tři čtvrtiny letošního roku. Ekonomická situace nejvíce navštěvovaného krajského turistického cíle se neustále zlepšuje a zahrada se dostává z předchozího útlumu. Zvedla se návštěvnost, s ní pak samozřejmě i výška tržeb. Očekává se, že konečný letošní počet návštěvníků zahrady by mohl na konci překročit číslo 460 tisíc.

"Hospodaření zoo se velmi významně zlepšilo. V prvním pololetí nabírala dech po předchozím útlumu a návštěvnost začala stoupat především v červnu. Jen během prázdnin a měsíce září pak byla překročena hranice čtvrt milionu návštěvníků, což považujeme za velký úspěch," řekl náměstek hejtmana a krajský radní pro oblast cestovního ruchu Otakar Ruml.

Od ledna do listopadu roku 2014 navštívilo zoologickou zahradu 450 311 návštěvníků, což je v porovnání se stejným obdobím v roce 2013 nárůst o 18,6 %. Letos se zároveň očekává nejvyšší návštěvnost za poslední tři roky. V roce 2012 zavítalo do královédvorské zoo celkem 370 tisíc milovníků zvířat, v roce 2013 už to bylo 408 tisíc. „Letos bychom měli dosáhnout hranice 460 tisíc návštěvníků," předpovídá náměstek Ruml.

S vyšší návštěvností jsou spojené i vyšší tržby. Na vstupném vybrala zoo za poslední tři kvartály roku 2014 celkem 51,3 milionů korun, což je o 22 % více než za loňské, kdy bylo na tržbách inkasováno 42 milionů korun. Vede se i hotelu Safari a kempu, které dohromady oproti loňsku navýšily své tržby o 5,4 milionu korun, což je asi 41% nárůst.

"Rok 2014 byl pro královédvorskou zoo významný i z chovatelského hlediska. Od začátku roku do konce listopadu se zde narodilo a vyklubalo více než 500 mláďat. Mezi nejvýznamnější patří první odchov paterčat gepardů v historii zoo, odchov psů ušatých, kde se dvě ošetřovateli krmená mláďata podařilo vrátit rodičům, první přirozený odchov mláděte levharta perského u samice Jacquelin, narození 258. mláděte žirafy, odchov pelikánů skvrnozobých, leskoptve smaragdové, pižmovky ostruhaté a antilopy bongo," doplnil ředitel zoo Přemysl Rabas.

Aby si královédvorská zoo udržela vzestupný růst, plánuje do budoucna další rozvoj. Už od příští návštěvnické sezóny se mohou milovníci divoké přírody těšit na nové lví safari celkem za 16,5 milionu korun. Královéhradecký kraj se na této akci podílí letos třemi miliony korun, stejnou částku by měl poskytnout i v příštím roce. „Připravujeme i další akce pro zvýšení návštěvnosti. Rádi bychom v příštím roce dosáhli hranice půl milionu návštěvníků," uzavírá náměstek hejtmana Otakar Ruml.

Foto J. Myslivečková

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře