Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Na Nivách se bude ozývat cinkání zvonků kol a dětský smích

Na Nivách se bude ozývat cinkání zvonků kol a dětský smích

Email Tisk PDF
seznam článků
Na Nivách se bude ozývat cinkání zvonků kol a dětský smích
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

niva1Trutnovský sportovní areál Na Nivách se díky investicím a opravám, které zde v průběhu léta probíhaly, změnil k nepoznání. Zemní práce, nové oplocení a především údržba zeleně uvádí areál Na Nivách opět do stavu, kde se nejen rodiny s dětmi, ale i ostatní návštěvníci budou cítit dobře.

"Součástí areálu bude nyní dětské dopravní hřiště, které děti zábavnou formou naučí bezpečnému pohybu na komunikacích a pravidlům silničního provozu," uvádí Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Po odstranění tenisové haly zůstala asfaltová plocha v areálu nevyužita. "Hledali jsme proto efektivní, ale nenáročné řešení, které by trutnovským občanům dobře sloužilo," vysvětluje Martin Veselý z vedení společnosti MEBYS Trutnov s.r.o., a dodává, že projekt měl být zároveň levný, aby mohl v budoucnu bez problémů uvolnit místo plánované velké investici spojené s výstavbou nové kuželny. "S Radkem Horákem, vedoucím areálu Na Nivách, jsme proto dospěli k myšlence, že oživení místa v podobě malého dopravního hřiště spolu s odpočinkovou zónou v parku bude tím nejlepším řešením," říká Veselý.

"Bezpečnost je pro nás ve městě prioritním faktorem. A pokud je možné realizovat bezpečnostní osvětu již v rámci mateřských škol a prvního stupně škol základních, navíc zábavnou a hravou formou, budeme ji podporovat," vysvětluje Adamec. Veselý k tomu dodává: "Dnes je již samozřejmé, že předškoláci jezdí se svými rodiči na kole po běžných komunikacích. Proto považujeme za vhodné spolupracovat s vedením mateřských i základních škol v rámci osvěty a zvyšování základních znalostí silničního provozu." Hřiště však nebude určené pouze jim, ale celé široké veřejnosti, a každé dítko si tak bude moct vyzkoušet pravidla silničního provozu se svými rodiči a dalšími dětmi.

Dopravní hřiště nabízí kromě klasických křižovatek i kruhový objezd, nechráněný vlakový přejezd, jednosměrnou ulici, parkoviště nebo mnoho přechodů pro chodce s jasně vyznačenými chodníky. "Vše bychom rádi v budoucnu vylepšili i o hrací zónu pro děti, které zrovna nejezdí na kole či koloběžce," doplňuje Veselý. Hřiště doplní i nový mobiliář skládající se z laviček a piknikových stolů v celém areálu, který podporuje snahu otevřít dopravní hřiště široké veřejnosti.

Město prostřednictvím společnosti MEBYS Trutnov s.r.o. chce i nadále investovat do rekultivace a péče o zelenou plochu, kterou využije na zatraktivnění celého areálu pro všechny trutnovské obyvatele.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře