Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Na Krakonošovo náměstí v Trutnově přijede císař

Na Krakonošovo náměstí v Trutnově přijede císař

Email Tisk PDF
seznam článků
Na Krakonošovo náměstí v Trutnově přijede císař
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Muzeum Podkrkonoší v TrutnověO víkendu 10. - 11. září 2016 se konají mezinárodní Dny evropského dědictví. Také v Trutnově se v sobotu a v neděli otevřou místa, která jsou běžně v průběhu roku veřejnosti nepřístupná. Na sobotní dopoledne je navíc připraven program na Krakonošově náměstí.

"Návštěvníci se mohou těšit na slavnostní příjezd císaře Františka Josefa I. Letos totiž uplyne přesně 150 let od jeho návštěvy Trutnova," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Národním tématem letošních Dnů evropského dědictví jsou Památky a komunity. V Trutnově mohou zájemci navštívit více jak desítku zajímavých míst. Program bude zahájen v sobotu 10. září 2016 v 9:30 hodin na Krakonošově náměstí projevem starosty a scénickým obrazem "Příjezd císaře Františka Josefa I. do Trutnova r. 1866". "Dále po tradičním natření pamětní desky na bílou barvu budou vybraní účastníci povýšeni za celoživotní zásluhy v oboru vojenské historie," přibližuje akci na náměstí trutnovský starosta. Dopolední program zakončí koncert kapely Tomáš Kočko & Orchestr.

Ve Staré radnici budou již tradičně k nahlédnutí psané kroniky města Trutnova. V Haasově paláci, dnešním sídle ZUŠ, si žáci připravili v 11 a ve 14 hodin hudební vystoupení. Dále budou otevřeny Kostel Narození Panny Marie, Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, Galerie města Trutnova, Janská kaple, dělostřelecká tvrz Stachelberg a památník generála Gablenze, kde v sobotu od 15 do 18 hodin bude probíhat akce Rozloučení s létem. V městském parku bude možné zavítat do podzemní chodby nebo se zúčastnit komentované prohlídky parku s žáky České lesnické akademie Trutnov.
Kromě zpřístupněných památek se lidé mohou těšit na program v železničním depu nebo se svézt historickým parním vlakem.

Speciální výstavu na téma Válka 1866 na Trutnovsku a její odraz v archivních dokumentech si připravil Státní okresní archiv Trutnov. "Po oba dny bude otevřeno také Turistické informační centrum, kde se zájemci dozví další informace o Dnech evropského dědictví a získají plánek města s vyznačenými památkami," dodává Ivan Adamec.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře