Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Na hradeckém nádraží se pohybovala dezorientovaná žena bez dokladů

Na hradeckém nádraží se pohybovala dezorientovaná žena bez dokladů

Email Tisk PDF

pas

Asi 50letou ženu, která byla silně zmatená a dezorientovaná, objevil ve večerních hodinách policista z královéhradeckého Obvodního oddělení 1. Do pátrání po její totožnosti se okamžitě zapojili policisté ze společného česko - polského pracoviště Oddělení mezinárodních vztahů, kteří sídlí na bývalém hraničním přechodu Náchod - Kudowa Zdroj. Zkontaktovali polské kolegy a ti podle polské databáze předběžně zjistili, o koho by se mohlo jednat.

"Díky velmi dobré spolupráci nejenom uvnitř našich policejních útvarů, ale i díky spolupráci s kolegy ze sousedního Polska se nám podařilo pomoci ženě, která se v uplynulých dnech bezcílně potulovala před vlakovým nádražím v Hradci Králové. Žena měla u sebe cestovní tašku, neměla ale žádné doklady. Zmateně hovořila polštinou, policistovi však nedokázala říci, kdo je a odkud a kam cestuje. Protože nejevila známky žádného zranění, předvedl tedy ženu za účelem zjištění její totožnosti na služebnu. Zde u ní kolegové naštěstí našli rukou psaný lístek s jakýmsi jménem a příjmením," uvedla k případu tisková policejní mluvčí Ivana Ježková.

Podle její informace žena tohoto jména má skutečně hlášené bydliště v Lodži. S fotografií ženy, kterou policisté z Hradce Králové zaslali do Polska, zajeli polští kolegové do místa jejího bydliště. Zde matka i bratr potvrdili, že se jedná o jejich příbuznou, která před třemi dny odjela do Čech za prací. Potvrdili také, že žena trpí výpadky paměti a zřejmě proto, že se nikde neléčí, se její zdravotní stav zřejmě zhoršuje.

"Ženu si po dni stráveném na policejní služebně vyzvedl její bratr, který pro ni přicestoval stovky kilometrů. Policistům vypověděl, že je to její již druhý takto nepodařený výlet. V minulosti pro ni musel cestovat prý až do Belgie," dodala na závěr ke šťastnému příběhu Ivana Ježková.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře