Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Ministerstvo dopravy Náchodu pomůže s financováním oprav hlavního průtahu městem

Ministerstvo dopravy Náchodu pomůže s financováním oprav hlavního průtahu městem

Email Tisk PDF
seznam článků
Ministerstvo dopravy Náchodu pomůže s financováním oprav hlavního průtahu městem
Strana 2
Všechny strany

nachodslos

Ministr dopravy Pavel Dobeš vyjádřil starostovi Náchoda Janu Birkemu podporu při řešení dopravní situace v Náchodě.

"Hlavními tématy jednání na půdě Ministerstva dopravy v Praze, kterého se 14. září zúčastnil i hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, byla jednak dostavba dálnice D11 a především financování oprav hlavního průtahu Náchodem, které jsou nedílnou součástí připravovaných dopravních opatření ve městě, která povedou k odlehčení dopravy," řekla tisková mluvčí Městského úřadu Náchod Nina Adlof.

"Panu ministrovi jsem každodenní dopravní situaci v Náchodě na silnici I/33 velmi podrobně popsal. Informoval jsem ho, že se jedná o hlavní tepnu, po které proudí neustále se zvyšující počet kamionů dále na východ a do Polska, jaké se tu tvoří dopravní zácpy a v neposlední řadě jsem musel zmínit téma kvality ovzduší přímo v centru našeho města," upřesnil starosta Náchoda Jan Birke.

V rámci jednání starosta požádal ministra Dobeše o podporu již připravované investice ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD)."Činím tak i s vědomím toho, že finanční možnosti na realizaci oprav a výstavby dopravní infrastruktury v České republice jsou omezené. Ministr dopravy mě ujistil, že o problému v Náchodě dobře ví a je s ním seznámen, a co je pro mě důležité, že můžeme počítat s jeho podporou při financování připravovaných dopravních opatření," doplnil Birke.

Ministr dopravy Pavel Dobeš přijal pozvání starosty na návštěvu Náchoda v listopadu letošního roku. Při této návštěvě by již mohl upřesnit výši investice a časový harmonogram oprav, s tím, že jak sám řekl, dopravní situaci v Náchodě by rád pomohl vyřešit v následujících dvou letech.
 
"ŘSD je v této chvíli ve fázi připravenosti v takovém stadiu, že je vybrán projektant na opravu kruhového objezdu u Itálie, nový kruhový objezd u nákupní zóny a dopravního hřiště v Bělovsi, dále na inteligentní navigační systém a váhy pro vážení přetížených kamionů. Jsme připraveni rovněž vypsat výběrové řízení na generální opravu silnice I/33 ul. Pražská a projektanta kruhového objezdu u Čedoku, včetně vyřešení křížení cyklostezky u státní hranice s frekventovanou hlavní silnicí," upřesnil ministr Pavel Dobeš.

"Já věřím, že tato dílčí opatření dopravě v Náchodě pomohou, bez pomoci státu se však zcela jistě neobejdeme. Jsem velmi rád, že pan ministr nám svou podporu vyjádřil," dodal starosta Jan Birke.

Foto Luděk Šlosar

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře