Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Městský úřad Trutnov zavedl novinky pro zkvalitnění služeb poskytovaných občanům

Městský úřad Trutnov zavedl novinky pro zkvalitnění služeb poskytovaných občanům

Email Tisk PDF
seznam článků
Městský úřad Trutnov zavedl novinky pro zkvalitnění služeb poskytovaných občanům
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Nový systém 1Město Trutnov pokračuje ve zkvalitňování služeb pro své občany. Na konci roku 2015 tak realizovalo v budově městského úřadu několik stavebních úprav, které zjednodušily organizaci obsluhy občanů na oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel.

"Navýšili jsme kapacitu odbavovacích kabinek a nainstalovali vyvolávací systém, který zjednodušuje a zrychluje návštěvu těchto oddělení," vysvětluje Leoš Křemenský, vedoucí odboru správního, a zároveň upozorňuje, že naprostou novinkou je možnost objednat se na tato oddělení on-line nebo pomocí SMS. Další službou pro občany je zasílání novinek z úřední desky na e-mail.

Nový vyvolávací systém zajistí rychlé odbavování žadatelů a především jejich snadnou orientaci a bezproblémové absolvování celého procesu získávání nových dokladů. "Tato novinka se týká nejen všech, kteří přijdou na městský úřad požádat o občanský průkaz nebo cestovní doklad, ale také těch, kteří žádají o změnu údaje o místě trvalého pobytu," říká Michaela Dědková, mluvčí trutnovské radnice.

Novinkou je také on-line a SMS rezervační systém. Město zavedlo hned dva způsoby, jak je možné se na úřad objednat. První možností je objednat se přímo na webových stránkách města www.trutnov.cz na konkrétní den a hodinu. Postup je jednoduchý – občan si v systému vybere požadovaný úkon, následně přesné datum a čas a zadá své identifikační údaje. Poté mu bude vybraný termín potvrzen a informace zaslány na e-mail. "Rezervační systém je propojený s vyvolávacím systémem na úřadě a klienti tak mají možnost vybrat si přes webový formulář přesný termín. Poté stačí ve vybraném termínu přijít a objednaný občan bude vyvolán prioritně – vyhne se tak čekacím frontám," popisuje Leoš Křemenský.

Druhou možností rezervace termínu je způsob pomocí SMS zpráv. Stačí jednoduše poslat SMS v určeném tvaru a vyčkat na potvrzovací zprávu. Veškeré informace o novém on-line systému i detailní popis a formát SMS zpráv jsou umístěné na webu města Trutnova www.trutnov.cz .

Městský úřad zavedl ještě jednu novou službu, a to aby občanům usnadnil přístup k informacím. Služba "Novinky z úřední desky" nabízí zasílání zveřejňovaných informací na webu města. "Tato služba bude registrovaným uživatelům každý den do jejich e-mailu zasílat informace o změnách na úřední desce," vysvětluje Michaela Dědková. Návod, jak se registrovat, je taktéž k dispozici na webu města.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře