Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Městské zásahy Trutnov 2016 – nápady pro lepší město

Městské zásahy Trutnov 2016 – nápady pro lepší město

Email Tisk PDF

traucOd května letošního roku startuje v Trutnově projekt Městské zásahy Trutnov 2016. Hlavním cílem projektu, který se již úspěšně realizoval v řadě českých měst i na Slovensku, je najít ve městě problematická místa a navrhnout řešení, jak je lépe využít a vylepšit. Do projektu jsou zapojeni jak odborníci, tak veřejnost.

Městské zásahy je otevřený projekt, který vznikl v roce 2007 v bratislavském ateliéru Vallo Sadovský. Po velkém úspěchu byl projekt zrealizován také v českých městech, a to například v Praze, Brně, Kladně či Jablonci nad Nisou. Letos se bude díky spolku TUarch a za podpory města konat i v Trutnově. "Přivést projekt Městské zásahy do Trutnova hodnotím jako výborný nápad. Spolupráce odborníků na tuto problematiku s obyvateli Trutnova, kteří nejlépe zhodnotí, co je zde skutečně trápí, je velmi smysluplná. Líbí se mi také, že bude zapojena mládež. Společně totiž vytipují "bolavá" místa a navrhnou pro ně lepší architektonické řešení, které bude splňovat požadavky moderní doby," sděluje starosta města Ivan Adamec.

Spolek TUarch založili místní architekti Michal Rouha, Jan Veisser a Benedikt Markel. Společně vyzývají jak trutnovskou veřejnost, tak další architekty, umělce a studenty, aby se zamysleli nad veřejným prostorem a hledali řešení pro jeho zlepšení. "Nemůžeme zajistit, aby všechna přání byla splněna. Můžeme však zcela konkrétně zacílit na bolavá trutnovská místa, se kterými se dennodenně potýkáme. Cílem je najít problém a umět jej pojmenovat," vysvětluje Michal Rouha, jeden ze zakladatelů spolku TUarch. Takovým místem může být budova, celá ulice, park, jakékoliv místo, jehož stav občany trápí.

Své podněty mohou lidé až do 31. 8. 2016 posílat na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo mohou problematická místa označit připíchnutím špendlíku na mapy Trutnova, které budou viset na vybraných městských budovách. Více informací lze nalézt na www.mestskezasahytrutnov.cz nebo na facebookovém profilu. V říjnu se pak uskuteční výstava, která dané podněty a návrhy představí.

Foto Miloš Šálek

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře