Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Městská policie Trutnov dohlédne na pořádek i v dalších obcích

Městská policie Trutnov dohlédne na pořádek i v dalších obcích

Email Tisk PDF

logotrutTrutnovská městská policie rozšiřuje od ledna působnost i do dalších přilehlých obcí. "Hlavním cílem je posílení bezpečnosti v jednotlivých obcích a zlepšení veřejného pořádku. Kromě preventivní přítomnosti hlídek bude městská policie také zajišťovat měření nejvyšší dovolené rychlosti na vybraných úsecích komunikací," říká Ivan Adamec, starosta Trutnova.

Podle Adamce je tato aktivita ze strany veřejnosti často chápána jako jasné omezení a znepříjemnění života řidičů. "Málokdo si ale uvědomuje, že měření rychlosti velmi výrazně přispívá k bezpečnosti na silnicích," vysvětluje Adamec. Na žádost samospráv obcí bude MP Trutnov od ledna působit i v Žacléři a Starých Bukách.

Návrh na rozšíření působnosti Městské policie Trutnov byl již schválen trutnovským zastupitelstvem. K obcím, ve kterých již Městská policie Trutnov provádí službu (Pec p/S, Janské Lázně, Černý Důl, Svoboda nad Úpou, Malá Úpa, Mladé Buky, Hostinné, Chotěvice), se od ledna připojí další dvě (Žacléř a Staré Buky). Dalších šest obcí o spolupráci s MP Trutnov uvažuje a žádost je nyní v návrhovém řízení (Bernartice, Královec, Lampertice, Zlatá Olešnice, Vlčice a Velké Svatoňovice).

"Jsem rád, že se můžeme podílet na zajištění bezpečnosti v celém trutnovském regionu. Zároveň je nutné zmínit, že služba vzniká na žádost samotných obcí," říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. Kapacita městské policie je podle starosty dostatečná, ale zajištění každodenní činnosti na území Trutnova má jasnou prioritu.

Kromě zajištění bezpečnosti na místních komunikacích a měření nejvyšší dovolené rychlosti v součinnosti s Policií České republiky se hlídky městské policie zaměří na zajištění veřejného pořádku. Pod tím si lze představit např. řešení nelegálních skládek odpadu a rušení nočního klidu nebo zajištění vraků vozidel. Služba městské policie by měla působit i preventivně, tj. poskytování dohledu nad dodržováním právních předpisů obcí, jakými jsou např. omezení pohybů psů na veřejných prostranstvích či zákaz požívání alkoholických nápojů na veřejnosti. Důležitá je také fyzická přítomnost v rizikových lokalitách.

Protože se jedná o objednanou službu, obce za ni budou platit poplatek. Ten se stanovuje kombinací počtu hodin výkonu služby a počtem ujetých kilometrů. "Ve službě jsou vždy dva strážníci. Sazba je stanovena na 280 Kč/hod/strážníka a na 8,50 Kč/km. Jedná se o cestu z Trutnova do obce a vzdálenost ujetou po obci," vysvětluje pravidla financování Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře