Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Městská doprava v Trutnově nabídne wifi zdarma

Městská doprava v Trutnově nabídne wifi zdarma

Email Tisk PDF
seznam článků
Městská doprava v Trutnově nabídne wifi zdarma
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

dop1Nové bezbariérové ekologické autobusy, informační systém nebo nabíjecí stanice pro mobilní telefony! To je výběr z novinek, kterými trutnovská městská hromadná doprava nedávno prošla.

"Snahou města Trutnova a dopravní společnosti OSNADO je poskytovat službu veřejné dopravy na úrovni, která odpovídá ostatním evropským městům. Proto postupně začleňujeme do vozového parku pohodlnější bezbariérové autobusy s pohonem na CNG nebo se snažíme přicházet s praktickými inovacemi pro cestující," říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. "Letos chceme otestovat volné vysokorychlostní (LTE) připojení k internetu a také integrované USB nabíjecí stanice," dodává starosta.

Městská doprava se stala jedním z velkých předvolebních témat. Na její provozování panují rozdílné názory. Nicméně důležité je také to, jaký standard tato služba nabízí. "Zatím posledním přírůstkem do vozového parku se stal na začátku roku kloubový autobus Irisbus Iveco s pohonem na CNG," říká Milan Kovář, jednatel společnosti OSNADO, která městskou dopravu zajišťuje. "Při běžném provozu obsluhují páteřní linky, tj. trasy č. 1 a č. 6 pouze kloubové autobusy s bezbariérovou úpravou. Zároveň jsou všechny bezbariérové vozy trutnovské MHD vybaveny i vnitřními LCD informačními panely, ze kterých lze čerpat informace nejen o trase linky, ale také aktuální zprávy z regionu nebo oznámení o plánovaných změnách," vysvětluje Kovář.

Letošní rok bude především ve znamení testování technologických úprav a dovybavení současných vozů. "Nabídnutí vysokorychlostního připojení k internetu i v autobusech městské dopravy logicky navazuje na další místa, kde je již nyní wifi připojení k dispozici," říká Adamec a zároveň věří v další zatraktivnění MHD pro obyvatele Trutnova. Internet zdarma není totiž v MHD běžnou záležitostí. I s druhou novinkou v podobě integrovaných nabíječek se lze dosud setkat spíše ojediněle.

Projektům s využitím nových technologií věří i Milan Kovář z OSNADA. "Pokud o internet a USB nabíječky bude zájem ze strany cestujících, budeme se snažit instalovat je co nejrychleji i do ostatních vozů MHD."

Město Trutnov má na provozování městské hromadné dopravy uzavřenou smlouvu o závazku veřejné služby se společností OSNADO. Předmětem smlouvy je zajištění provozu MHD v Trutnově a úhrada prokazatelné ztráty, jejíž součástí je i financování dlouhodobých investic v MHD. V roce 2014 činila tato částka poskytnutá z rozpočtu města Trutnova 7 550 682,- Kč – díky neustálému kvalitativnímu rozvoji a vysoké míře využívání MHD se v přepočtu na její rozsah jedná o jednu z nejnižších částek v rámci celé ČR, a to i při dlouhodobém zachovávání přiměřené výše jízdného.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře