Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Město Trutnov připravuje vyhlášku o nočním klidu

Město Trutnov připravuje vyhlášku o nočním klidu

Email Tisk PDF

Trutnov znakV souvislosti se změnou zákona o ochraně veřejného zdraví a přijetím zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich připravuje město Trutnov obecně závaznou vyhlášku, která udělí výjimky z povinnosti dodržovat noční klid. Z tohoto důvodu město zveřejnilo výzvu občanům, aby se do přípravy vyhlášky zapojili.

"Chceme vytvořit seznam akcí určených pro veřejnost, které se během roku v Trutnově konají, a vydáním vyhlášky umožnit jejich trvání i po 22. hodině. Obracíme se proto i na trutnovské občany, aby se na žádnou událost nezapomnělo," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Město Trutnov se obrací na své občany, organizace, spolky, oddíly atd., aby nejpozději do 11. listopadu 2016 zaslali na odbor správní Městského úřadu Trutnov návrh akcí, u kterých se domnívají, že by měly být uvedeny v obecně závazné vyhlášce o úpravě doby nočního klidu. V této lhůtě lze podat k předmětu výzvy i připomínky či jiné podněty.

U akcí vymezených ve vyhlášce pak může být zkrácena doba nočního klidu nebo nebude muset být dodržena vůbec. Dobou nočního klidu se rozumí doba od 22:00 do 06:00. "Návrh by měl obsahovat název akce, termín, místo jejího konání, jméno pořadatele, zdůvodnění významu akce pro město a kontaktní údaje navrhovatele," upřesňuje trutnovský starosta. Kompletní znění výzvy lze nalézt na úřední desce a webových stránkách města www.trutnov.cz .

Jakmile bude vyhláška připravena, bude konzultována s dohledovým orgánem, kterým je Ministerstvo vnitra České republiky. O vydání vyhlášky nakonec rozhodne Zastupitelstvo města Trutnova.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře