Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Město Trutnov plánuje zefektivnění sociálních služeb

Město Trutnov plánuje zefektivnění sociálních služeb

Email Tisk PDF

zznakkMěsto Trutnov reaguje na podněty veřejnosti a plánuje rozšířit poskytované služby a zefektivnit činnost stacionáře a mateřské školy. Kromě nového denního centra pro seniory se rozšíří okruh klientů stacionáře.

Rada města Trutnova souhlasila se záměrem systémových změn ve vybraných příspěvkových organizacích města – stacionáři a mateřské škole. "Z tzv. "dětského stacionáře" na Kryblici by vzniklo nové pracoviště Mateřské školy Trutnov - Kryblická, kam by bylo současně přesunuto dosavadní pracoviště MŠ Náchodská. Zde by byly celkem tři třídy, dvě klasické a jedna určená pro děti se zdravotním postižením," upřesňuje vedoucí odboru sociálních věcí Dušan Rejl a zdůrazňuje, že "poskytované služby "dětského stacionáře" by měly zůstat zachovány, tím pádem by tam i nadále působil fyzioterapeut a děti by měly možnost dietního stravování".

Uvolněné prostory po pracovišti MŠ Náchodská pak poslouží k rozšíření služeb Stacionáře pro tělesně postižené a zdravotně oslabené Trutnov (stacionáře pro dospělé). Například zde nově vznikne denní centrum pro seniory. "Zájem o tuto službu veřejnost projevuje už dlouho, proto jsme ji vyslyšeli a díky těmto novým organizačním změnám může centrum pro seniory vzniknout," říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. Dále se klientela stacionáře rozšíří o klienty s těžkým mentálním postižením.

Město Trutnov si od plánovaných změn slibuje nejen rozšíření nabídky poskytovaných sociálních služeb, ale také větší efektivitu po ekonomické stránce. Nové organizační uspořádání bude znamenat úsporu finančních prostředků vynakládaných z rozpočtu města a umožní čerpání většího objemu financí na provoz zařízení ze státního rozpočtu (resp. rozpočtu kraje). Konečné rozhodnutí bude po rozpracování záměru předloženo ke schválení na dubnovém jednání Zastupitelstva města Trutnova.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře