Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Město Trutnov nabízí další možnosti sportování pro veřejnost: Nový mobiliář Paradráha

Město Trutnov nabízí další možnosti sportování pro veřejnost: Nový mobiliář Paradráha

Email Tisk PDF
seznam článků
Město Trutnov nabízí další možnosti sportování pro veřejnost: Nový mobiliář Paradráha
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

tr1Lesy a parky Trutnov v posledních letech zvelebují trutnovskou zeleň a její okolí tak, aby sloužila široké veřejnosti. Dalším projektem, který je určený pro všechny Trutnovany, je výstavba areálu s názvem Mobiliář Paradráha.

"Celý areál zahrnuje fit stezku s deseti stanovišti, sportovní sestavy a vzdušné čtyřsedadlové houpačky," upřesňuje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Fit stezka obsahuje soustavu posilovacích strojů – lavice, žebříky a hrazdy včetně dopadových zón, stanoviště s člunkovým během nebo dráhu pro trojskok. "Každý si v novém mobiliáři najde to své. Prvky jsou koncipované tak, aby si mohli zasportovat jak zdatní sportovci, tak i lidé, kteří se s podobným typem cvičení teprve seznamují, například senioři," vysvětluje Adamec, který přidává seznam možných aktivit: "Mobiliář je plně vybaven a přizpůsoben mnohým cvičebním prvkům. Lze tu provozovat například přitahování a kliky, zdvihy a shyby, ručkování a ručkování po žebříku, lehy sedy nebo posilování zad."

Výstavba Mobiliáře Paradráha je spolufinancována z Programu rozvoje venkova ČR, konkrétně z titulu Neproduktivní investice v lesích – zvyšování společenské hodnoty lesů. "Náklady na výstavbu areálu činily 710 480 Kč, podařilo se nám však získat dotaci ve výši 68 %," upřesňuje Adamec. Jaroslav Semerák, jednatel společnosti Lesy a parky Trutnov dodává, že se společnost postarala o přípravu ploch pro cvičební prvky i pro houpačku, o dopadové plochy a terénní úpravy včetně výstavby a úpravy stávajících pěšin.

V rámci zpřístupnění okolních lesů široké veřejnosti investovala společnost Lesy a parky Trutnov v letošním roce do dalších projektů – na jaře byl například dokončen altán s ohništěm na Bojišti nad Vlčí skálou, který je mezi veřejností velice oblíbený. "S výstavbou altánů počítáme i do budoucna, protože máme od veřejnosti jen pozitivní ohlasy a altány jsou během letních měsíců hojně využívané. Kromě altánu nad Vlčí skálou a altánu u Paradráhy stavíme v současné době další altán nad Kryblicí," uvádí Semerák, který upřesňuje, že všechny zmiňované altány mají v sobě zabudované ohniště, které mohou příchozí využívat k opékání buřtů nebo ke grilování.

"Dalším z dokončovaných projektů je i Rozšíření příměstských lesů Poříčský hřbet, v jehož rámci byly opraveny stávající turistické stezky a zároveň vytvořeny nové, a to v rozsahu 5,8 km," uzavírá Semerák s tím, že i v rámci tohoto projektu bude v příštím roce vybudován mobiliář s pěti krytými přístřešky s lavicemi, 10 lavičkami a fit stezkou s 13 stanovišti.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře