Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Město Trutnov i letos realizuje výzkum spokojenosti a potřeb obyvatel

Město Trutnov i letos realizuje výzkum spokojenosti a potřeb obyvatel

Email Tisk PDF

Trutnov znakV rámci strategického plánování města Trutnova proběhne v termínu od 18. do 29. června 2014 dotazníkové šetření mezi obyvateli města. "Cílem dotazníku je zjistit spokojenost a potřeby obyvatel v jednotlivých aspektech ve městě tak, abychom dokázali zkvalitnit život v Trutnově," uvádí starosta města Ivan Adamec.

Dotazníkové otázky se budou týkat jak dopravní situace, tak školství, ale i bezpečnosti ve městě nebo fungování místních institucí – policie, úřadů a dalších. "Zjišťování spokojenosti a potřeb obyvatel tvoří podklad pro plánování dalšího rozvoje všech velkých měst a Trutnov není výjimkou," vysvětluje důvody výzkumu Adamec, který zároveň upozorňuje, že názory občanů jsou pro práci radnice velice důležitým vodítkem, a proto město podobné průzkumy realizuje každý rok.

"Každoroční výzkum se nám osvědčil. Přesně pak víme, kde musíme jako město přidat a kde jsou naopak obyvatelé se vším spokojeni. Je to důležitý nástroj pro vytváření rozpočtu a hospodaření města, ale například i ukazatel pro případné investory. Od obyvatel se totiž vždy dozvíme nové podněty a nápady pro rozvoj města," uvádí Adamec hlavní důvody, které vedou k pravidelné realizaci výzkumu.

Z minulých výzkumů podle starosty vyplývá, že jedním z rozhodujících faktorů pro život v Trutnově je vzhled města, a i proto radnice investuje do rekonstrukcí budov a veřejných prostor i do revitalizací parků velké částky. "Díky loňskému výzkumu jsme se dozvěděli, že celých 88 % obyvatel města je spokojeno se zdejšími podmínkami. Je to pro nás pozitivní výsledek, ale věříme, že se vždy můžeme posunout ještě o kousek dál tak, aby se počet spokojených obyvatel postupně zvyšoval," uvádí Adamec.

Letošní šetření proběhne ve všech místních částech. Ze všech ulic a čísel popisných bude náhodně vybráno 250 domácností, které navštíví tazatel s žádostí o vyplnění dotazníku. "Všichni tazatelé se bezpodmínečně musí prokázat jmenovkou opatřenou razítkem města Trutnova. Obyvatelé se tedy nemusí bát podvodníků," uzavírá Adamec.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře