Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Město Trutnov apeluje na chodce, aby zvýšili svou opatrnost

Město Trutnov apeluje na chodce, aby zvýšili svou opatrnost

Email Tisk PDF
seznam článků
Město Trutnov apeluje na chodce, aby zvýšili svou opatrnost
Strana 2
Všechny strany

prechodJednou z priorit města Trutnova je zajištění bezpečnosti jeho obyvatel. To se týká i bezpečnosti chodců na silničních přechodech. "V posledních deseti letech jsme se na tuto problematiku výrazně zaměřili a snažíme se postupně řešit situaci konkrétních přechodů," uvádí Ivan Adamec, starosta města, a dodává, že v nastalém trendu město rozhodně neplánuje polevit a chce zajistit bezpečnost ve všech ulicích.

Město Trutnov pracuje na zajištění bezpečnosti všemi možnými prostředky. "Každý silniční přechod řešíme individuálně. Neexistuje jednotný způsob, který by byl aplikovatelný na všechny případy. Proto lze v Trutnově nalézt přechody s přisvětlením nebo s plastickým nástřikem s 3D efektem. Dále umísťujeme výstražná svítidla a stavíme přechodové ostrůvky," vysvětluje Adamec a upřesňuje, že například jen v loňském roce město zajistilo zřízení tří přechodových ostrůvků na přechodech pro chodce na komunikacích, které nejsou v majetku města.

Situace na komunikacích, které v majetku města jsou, je o poznání lepší, než na těch státních. "Na silnicích, které patří státu, je situace složitější. Samozřejmě, že by bylo vůči chodcům jistější zvolit například zpomalovací retardéry. Bohužel lze takové řešení využít pouze v klidových zónách a na komunikacích v majetku města tak, aby na hlavních tazích byla zajištěna plynulost provozu. Samozřejmostí však zůstává, že budeme hledat jiné cesty, jak zajistit větší bezpečnost ve všech trutnovských ulicích," říká Adamec.

Starosta města zároveň zdůrazňuje, že v řešení dopravní situace má město Trutnov dobře nakročeno, ale zároveň i apeluje na pozornost všech chodců i řidičů: "Na vině ve většině případů nebývá nedostatečné označení přechodu, ale samotný přístup bezohledných řidičů i neopatrných chodců. Je bezpodmínečně nutné, aby se jak chodci, tak řidiči chovali zodpovědně."

Chodci by měli mít na paměti, že neexistuje absolutní přednost chodce přecházejícího pozemní komunikaci po přechodu pro chodce. Na přechod by měli vstupovat s rozmyslem, vždy až poté, co navážou oční kontakt s přijíždějícími řidiči a vidí, že je řidiči registrují a zpomalují rychlost své jízdy. Za snížené viditelnosti by měli chodci nosit oblečení s reflexními prvky nebo alespoň použít reflexní pásky tak, aby byli pro řidiče dobře viditelní. Jedině tak udělají maximum pro svoji bezpečnost.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře