Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Medaile za věrnost si ve státní svátek převzali čtyři hasiči

Medaile za věrnost si ve státní svátek převzali čtyři hasiči

Email Tisk PDF
seznam článků
Medaile za věrnost si ve státní svátek převzali čtyři hasiči
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

Čtyři příslušníci HZS KHK převzali medaileMedaile HZS ČR "Za věrnost II. stupně" a "Za věrnost III. stupně" obdrželi během tradiční slavnostní vzpomínkové akce na hradeckém Masarykově náměstí.

Osobnosti města Hradce Králové, Královéhradeckého kraje, představitelé bezpečnostních sborů i dalších organizací, spolků a institucí si během vzpomínkového aktu připomněli výročí vzniku samostatného československého státu. Medaile "Za věrnost II. stupně" a "Za věrnost III. stupně" si z rukou ředitele HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. Františka Mencla převzali příslušníci, kteří působí na územních odborech v Jičíně, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou nebo na krajském ředitelství. U sboru pracují více než deset nebo dvacet let, jejich činnost a práce je hodnocena jako záslužná a v oblasti požární ochrany dosahují velmi dobrých výsledků.

Medaile "Za věrnost II. stupně" převzali:

nprap. David Hák působí jako profesionální hasič od října 1995 ve směnovém provozu na požární stanici v Jičíně. Po celou dobu výkonu služby byl zařazen na služebním místě hasič a velitel družstva. Též je členem lezecké skupiny a v rámci této odbornosti získal postavení instruktora pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou.

pprap. Daniel Brdička pracuje jako profesionální hasič od února 1997. Osobně se podílí na úpravách prováděných v areálu stanice ve Dvoře Králové nad Labem. Významně se podílí na rozvíjení spolupráce mezi stanicemi HZS a jednotkami požární ochrany působícími v hasebním obvodu stanice. Významně se podílí na popularizaci požární ochrany v očích veřejnosti, a to zejména mládeže.

Medaili "Za věrnost III. stupně" převzali:

kpt. JUDr. Petr Šolc je ve služebním poměru příslušníka 11 let, přičemž je od počátku služebně zařazen jako vrchní komisař – právník. Je specialistou na problematiku správního řízení a dopravního práva.

ppor. Pavel Zeithammer se stal příslušníkem HZS ČR v září 2001 na stanici v Rychnově nad Kněžnou. V současné době je zařazen na služebním místě vrchní inspektor – velitel čety.

Služební medaile "Za věrnost II. stupně" a "Za věrnost III. stupně" uděluje generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Drahoslav Ryba.

Foto HZS Královéhradeckého kraje

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře