Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Kulturní cenu města Trutnova dostane propagátor trutnovských pověstí Otto Štemberka

Kulturní cenu města Trutnova dostane propagátor trutnovských pověstí Otto Štemberka

Email Tisk PDF

znakKulturní cenu města Trutnova uděluje zastupitelstvo města už od roku 1992, a to za významný přínos kulturnímu životu města v uplynulém kalendářním roce či za významný přínos městu v oblasti umění, zájmové umělecké činnosti, případně v dalších kulturně společenských aktivitách. Návrhy, které může podat každý občan nebo fyzická osoba, projednává kulturní komise, která pak své stanovisko postupuje radě a zastupitelstvu. A jak v pondělí potvrdili zastupitelé města, v letošním roce toto významné městské ocenění obdrží Otto Štemberka, předseda občanského sdružení Trutnov - město draka.

Otto Štemberka, pravý rodák z Trutnova, narozený v roce 1965, získá Kulturní cenu za svůj významný přínos a obohacení kulturního života ve městě a za významný podíl na rozšíření novodobého turistického zájmu o město a jeho historii i mytologii. Oživovat staré legendy, vyprávět prastaré pověsti, odhalovat mystéria a tajemství města a objevovat kouzla alchymie byly a jsou jeho největšími celoživotními vášněmi, které se po celou dobu jeho života promítaly i do jeho kariéry.

Jako zakládající člen a předseda občanského sdružení Trutnov - město draka inicioval a s ostatními členy sdružení realizoval sedm ročníků městských dračích slavností "Už ho nesou!". Bohaté doprovodné programy každoročních slavností, zejména pak akce zavěšování a sundávaní draka z věže Staré radnice, si získaly pozornost a srdce široké veřejnosti. Bez Otto Štemberky by nevznikla ani řada oblíbených publikací věnovaných trutnovským pověstem a završením jeho dlouhodobé činnosti i jeho velkou osobní zásluhou je trutnovská Galerie draka, otevřená v listopadu loňského roku. Galerii vybudovalo město Trutnov a Otto Štemberka je z podstatné části jejím ideovým tvůrcem.

Kulturní cenu města Trutnova převezme Otto Štemberka z rukou starosty města Ivana Adamce dne 10. června 2013 při slavnostím podvečeru v obřadní síni Staré radnice.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře