Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Královéhradecký kraj je druhým nejlepším místem pro život v celé ČR

Královéhradecký kraj je druhým nejlepším místem pro život v celé ČR

Email Tisk PDF

mistoVe srovnávacím výzkumu projektu Místo pro život se Královéhradecký kraj dlouhodobě umísťuje na předních příčkách. Letos vybojoval pomyslnou stříbrnou medaili. Předstihla jej pouze česká metropole.

Královéhradecký kraj získal nejlepší hodnocení v oblastech zdravotní a sociální sféry a v kvalitě pracovních podmínek. Nejvyšší je zde míra bezbariérovosti, nízká průměrná nemocnost a druhý nejvyšší počet lékáren. "Kraj úspěšně zaměstnává osoby se zdravotním postižením, snižuje se dlouhodobá nezaměstnanost," uvedli autoři výzkumu. Zároveň kraj vede v recyklaci odpadu a počtu kulturních institucí. Problémem zůstává nezaměstnanost lidí do 24 let.

"Královéhradecký kraj se v posledních letech s železnou pravidelností objevuje mezi třemi nejlepšími regiony, což má podle mého názoru velkou vypadající hodnotu. Dokazuje to, že se ubíráme správným směrem. Patříme ke krajům s nízkou mírou kriminality i čistým životním prostředím, na druhou stranu se nám ale také daří bojovat s nezaměstnaností. Tu pomáháme snižovat i díky podpoře průmyslových zón. Dobře si stojíme i ve srovnání průměrné délky života a řady dalších ukazatelů," zhodnotil letošní úspěch hejtman Lubomír Franc.

Na přebírání ocenění v Praze jej zastoupili oba náměstci: Otakar Ruml a Karel Janeček. Vítězem je letos Praha, na třetím místě skončil Plzeňský kraj. Nejhůř se žije ve Středočeském a Ústeckém kraji. Výsledky srovnávacího výzkumu zveřejnili jeho autoři. Výsledky vznikly kombinací statistických dat, názoru kolegia odborníků a průzkumu mezi 1400 obyvateli všech krajů. O první tři místa se již pět let dělí stejné kraje. Loni byl Plzeňský na prvním místě, druhá Praha a třetí Královéhradecký kraj.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře