Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Královéhradecký kraj bude na Regiontouru reprezentovat i Miss World

Královéhradecký kraj bude na Regiontouru reprezentovat i Miss World

Email Tisk PDF
seznam článků
Královéhradecký kraj bude na Regiontouru reprezentovat i Miss World
Strana 2
Všechny strany

regiontour

Královéhradecký kraj se letos na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který se uskuteční od 17. do 20. ledna, představí jako místo „dovolené pro každého". Zároveň bude veřejnosti prezentovat rodačky, které v minulosti i současnosti kraj proslavily. Veletrh navštíví i Miss Word 2006 Taťána Kuchařová, která pochází z Opočna.

"Královéhradecký kraj dlouhodobě podporuje rozvoj turistického ruchu a každoročně poskytuje milionové dotace například na provoz cyklobusů a budování cyklostezek, na udržování turistických tras a běžkařských stop či na prezentaci regionu doma i v zahraničí. Na svou propagaci doma i v zahraničí také kraj získal zhruba 40 milionů korun z Evropské unie. Součástí Regiontouru bude i výjezdní zasedání krajské rady, která se na něm bude zabývat mimo jiné problematikou cestovního ruchu," řekl hejtman Lubomír Franc.

Podle informace Jiřího Hošny z tiskového oddělení Královéhradeckého kraje bude letošním tématem krajské prezentace "Žena a cestovní ruch". Expozice tak upozorní na významné rodačky, které v minulosti i současnosti kraj proslavily. Zároveň představí například nabídku wellness služeb pro ženy. Miss World Taťána Kuchařová předvede šaty společnosti Vamberecká krajka, které reprezentovaly Česko na výstavě EXPO 2010 v čínské Šanghaji.

Kraj představí všechny své významné turistické oblasti - Krkonoše a Podkrkonoší, Orlické hory a Podorlicko, Kladské pomezí, Broumovsko, Hradecko a Český ráj. Návštěvníci budou také moci také ochutnat regionální speciality a seznámit se s tradičními řemesly.

V minulosti Královéhradecký kraj svou expozici zaměřil mimo jiné na vodní turistiku, vojenské památky, Krkonoše, hradeckou katedrálu Svatého Ducha. Prezentoval se také například setkáním s ležením pruských vojáků z války 1866. Královéhradecký kraj je po Praze, jižních Čechách a jižní Moravě nejnavštěvovanějším regionem v zemi. Nejvíce turistů každoročně tradičně míří do Krkonoš za lyžováním.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře