Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Krakonošova sbírka na pomoc obcím postižených povodněmi už přesáhla 100 tisíc korun

Krakonošova sbírka na pomoc obcím postižených povodněmi už přesáhla 100 tisíc korun

Email Tisk PDF

krak

V Krakonošově sbírce na pomoc členským obcím a občanům zasaženým povodněmi, kterou vyhlásil Svazek obcí Východní Krkonoše, se do pátku nashromáždilo 127 tisíc korun. Příspěvkem pomáhají nejen fyzické osoby a firmy z Trutnova, ale i z různých částí České republiky.

"S poskytnutím významné částky počítá i město Trutnov. Již zítra bude zastupitelstvo města schvalovat ve prospěch Krakonošovy sbírky příspěvek ve výši 500 tisíc korun. Začátkem července výbor svazku rozhodne o uvolnění prvních částek pro obce či občany. Lze předpokládat, že největší část financí ze sbírky poputuje do Svobody nad Úpou, která byla povodněmi zasažena nejvíce," uvedl předseda Svazku obcí Východní Krkonoše Tomáš Hendrych.

Finanční příspěvky lze stále zasílat na zvláštní účet Krakonošovy sbírky u Komerční banky Trutnov na číslo účtu 107-5044590287/0100.

Ničivé povodně, které udeřily v noci z 1. na 2. června způsobily nečekané a rozsáhlé škody v Krkonoších a zasáhly některé z členských obcí a měst Svazku obcí Východní Krkonoše. Především Svobodu nad Úpou, Horní Maršov, Janské Lázně, Malou Úpu, ale i Černý Důl a Pec pod Sněžkou. V obcích byly vyplaveny a zničeny desítky domů, budovy mateřských škol, škol, dětská hřiště, sportoviště, veřejná prostranství, turisticky zajímavá místa. Proto se starostové devíti členských měst a obcí rozhodli spojit úsilí a vyhlásit Krakonošovu sbírku.

"Děkujeme všem, kterým není lhostejný osud těchto postižených míst a chtějí se i nadále vracet do krásných míst v Krkonoších. Svazek obcí Východní Krkonoše je nestranným garantem, že prostředky budou předány těm, kteří to nejvíce potřebují," dodal Tomáš Hendrych.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře