Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Krajští silničáři mají za sebou první zásahový zimní víkend

Krajští silničáři mají za sebou první zásahový zimní víkend

Email Tisk PDF

zimni udrzba silnic 02Zima se ozvala a s ní přišel první zásahový víkend pro silničáře Královéhradeckého kraje. V průběhu soboty a neděle vyjížděli na většině území kraje. Na některých místech v kraji stále sněží a provádí se zimní údržba silnic.

"V průběhu soboty a neděle vyjely sypače na Trutnovsku, Jičínsku, Náchodsku a v Orlických horách. Na horách napadl sníh do pěti centimetrů. Včera ráno jsme zaznamenali další výjezdy i na Hořicku a v Plačicích," informoval náměstek hejtmana a radní pro dopravu Karel Janeček. Na některých místech v kraji sníh stále padá, zásahy se tak obnovují.

Ve skladech má krajská Správa a údržba silnic na 11 tisíc tun soli a 11 tisíc tun písků a posypové drtě. Postupně bude navyšovat množství až na dvojnásobek. Z garáží může v případě potřeby vyrazit na silnice 115 sypačů s radlicemi, 50 nakladačů a 15 sněhových fréz. V kraji slouží během zimy nepřetržitě 15 dispečerských stanovišť. Pro zimní období 2015/2016 se počítá s rozpočtem asi 170 až 180 milionů korun. Jaké budou ale skutečné náklady, bude záležet na průběhu zimy.

Loňskou zimu hodnotili krajští silničáři jako velice mírnou. Se 78 posypovými dny skončila se závěrečným účtem asi 130 milionů korun. Podle statistik SÚS KHK to byla druhá nejmírnější zima. Rekordně nejnižší částku na zimní údržbu vydal Královéhradecký kraj v sezóně 2013/2014, kdy byly celkové náklady 70,4 milionů korun. Naopak nejvyšší náklady, více jak 200 milionů korun, byly na údržbu krajských silnic vydány v zimním období 2008/2009.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře