Středa 29.listopad 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Krajské dožínky lákají na pestrý kulturní program i regionální potraviny

Krajské dožínky lákají na pestrý kulturní program i regionální potraviny

Email Tisk PDF

kolacKrálovéhradecké krajské dožínky, každoroční oslavy sklizně a zemědělství, se letos uskuteční 19. a 20. září na prostranstvích u koupaliště Flošna a před malšovickým fotbalovým stadionem v Hradci Králové. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, hudební a divadelní produkce, ochutnávky regionálních potravin či dožínkové trhy.

"Krajské dožínky patří k tradičním akcím, které dlouhodobě podporujeme. Královéhradecký kraj to totiž nejsou jen průmyslové zóny, ale své silné zastoupení má i zemědělství. Jsme proto rádi, že má veřejnost možnost seznámit se s regionálními zemědělci, chovateli či výrobci potravin, protože to přispívá k rozvoji zemědělství i k prezentaci regionálních potravin," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc, pod jehož záštitou se letošní krajské dožínky konají.

Program letošních dožínek, na kterých se tradičně představují stovky zemědělců a vystavovatelů, odstartuje stejně jako i v minulých letech slavnostní kočárový průvod, který tentokrát projede celým centrem města. Akce, kterou financuje Královéhradecký kraj, se koná pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a primátora města Hradec Králové Zdeňka Finka.

Pátek 19. 9. 2014 – Den zemědělství Královéhradeckého kraje

Odborně zaměřený Den zemědělství Královéhradeckého kraje, který má za cíl seznámit mládež s problematikou zemědělství a životního prostředí. V minulém roce se podařilo zajistit dopravu žáků především ze základních a mateřských škol z celého Královéhradeckého kraje. Letos se k nim přidají i studenti středních škol.

Sobota 20. 9. 2014 – 11. Královéhradecké krajské dožínky

Krajské dožínky oslaví v roce 2014 již 11. ročník. Nabízejí propagaci produktů potravinářů, zemědělců a součástí je i bohatý doprovodný program a vyhlášení krajské soutěže Potravinář roku. Více informací o programu letošních dožínek najdete na www.kralovehradeckedozinky.cz .

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře