Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Kraj bojuje o iktové centrum pro léčbu pacientů s mrtvicí v náchodské nemocnici

Kraj bojuje o iktové centrum pro léčbu pacientů s mrtvicí v náchodské nemocnici

Email Tisk PDF

nemocnice

Královéhradecký kraj učinil kroky k udělení akreditace pro iktové centrum v nemocnici v Náchodě, kde se léčí pacienti s mrtvicí. Toto strategicky významné oddělení pro léčbu nemocných zatím náchodské nemocnici stále chybí, i když má toto pracoviště odpovídající techniku i zajištění špičkovými zdravotníky a pro nemocnici, která má spádovou oblast přes 150 tisíc lidí, je velmi potřebné.

Iktové centrum je jednotka intenzivní péče, která se specializuje na diagnostiku a léčbu akutních cévních mozkových příhod (laicky mrtvice - ischemický iktus je akutní cévní mozková příhoda).

Podle informace krajského tiskového mluvčího Imricha Dioszegi je její získání na spadnutí od podzimu 2010. Pacienti s mozkovými příhodami však musí cestovat do Trutnova či Hradce Králové, jinde v kraji tato pracoviště nejsou. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc se proto obrátil na ministra zdravotnictví Leoše Hegera, aby s udělením akreditace pro náchodské iktové centrum ministerstvo dále neotálelo.

„Oblastní nemocnice Náchod je stoprocentně připravena iktový program zajistit. Již v současné době má vedle personálního a technického vybavení funkční neurologickou JIP, odpovídající pracoviště akutní rehabilitace či návaznost na další pracoviště. Splňuje dlouhodobě všechna ministerstvem požadovaná kritéria," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Náchodské iktové centrum by mělo sloužit lidem z Náchodska, Broumovska a Rychnovska. „Programu léčby a prevence mozkových příhod je v Oblastní nemocnici Náchod věnována velká pozornost. V nemocnici jsou odpovídající zobrazovací metody, jako CT vyšetření s možností hodnocení mozkového prokrvení či ultrazvukové přístroje k vyšetřování průtoku mozkových tepen. V rámci schválené Koncepce zdravotnictví Královéhradeckého kraje je, vedle Komplexního cerebrovaskulárního centra fakultní nemocnice, požadavek na činnost třech krajských Iktových center – oblastních nemocnicích v Trutnově, Jičíně a Náchodě,"doplnil Martin Scháněl, ředitel Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.

Oblastní nemocnice Náchod je největším oblastním zdravotnickým zařízením kraje, na svých odděleních je pacientům k dispozici 650 lůžek.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře