Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Kolem Krakonošova náměstí v Trutnově se bude nově jezdit protisměrem

Kolem Krakonošova náměstí v Trutnově se bude nově jezdit protisměrem

Email Tisk PDF
seznam článků
Kolem Krakonošova náměstí v Trutnově se bude nově jezdit protisměrem
Strana 2
Všechny strany

trutPo dvou letech se rekonstrukce Krakonošova náměstí do původní historické podoby ze začátku 20. století chýlí ke konci. "Zbývá dokončit úpravy kolem sloupu Nejsvětější Trojice a úpravu žulového chodníku před Starou radnicí. Do konce listopadu bude instalována i meteostanice u Staré radnice," říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova, který upozorňuje, že po dokončení úprav dojde s platností od 24. listopadu ke slibované zásadní změně organizace dopravy na náměstí, která má za cíl prodloužit pěší zónu.

V první loňské etapě byla odstraněna arboreta, vybudovaná na konci 80. let 20. století, a v horní části náměstí bylo vysazeno devět lip. Letos práce pokračovaly výměnou veřejného osvětlení. Do Trutnova se vrátily historické Schupmannovy kandelábry, přibyly další čtyři lípy u Krakonošovy kašny, vyměněny byly i lavičky a odpadkové koše a přibyly sloupky vymezující prostor náměstí. Změny doznal i prostor po straně budovy Staré radnice.

"Důležitá je i úprava způsobu parkování, nově je na náměstí vytvořeno šikmé stání, které bude v souvislosti se změnou průjezdu náměstím efektivnější. Zároveň byl do estetičtější podoby přebudován horní zpomalovací práh s přechodem pro chodce," vysvětluje Adamec.

Během listopadu budou dokončeny finální úpravy. Po nich bude následovat plánovaná změna v organizaci dopravy na náměstí. "Náměstí se tak stane celkově klidnější a vlastně odpočinkovou zónou. Je na něm teď i větší počet laviček a ve spodní části se lidé budou moci pohybovat daleko bezpečněji," dodává Adamec.

Čeho přesně se tedy změny budou týkat? "Podél Staré radnice nebude možné projíždět rovně z Bulharské ulice, provoz bude veden doleva. Do Palackého ulice se řidiči dostanou tak, že náměstí celé objedou," vysvětluje novou situaci Adamec, podle kterého bude v horní části náměstí nově obousměrný provoz. "Před Starou radnici se dostanou jen auta zásobování a svatebčanů," uzavírá Adamec, který doplňuje, že vjezdu do tohoto prostoru budou opticky bránit i tři litinové sloupky. S touto změnou bude souviset i otočení jedné jednosměrky mezi Pražskou a Palackého ulicí (před restaurací City), které umožní řidičům vrátit se v případě potřeby na náměstí jednodušeji, bez nutnosti objíždět další blok domů.

"Dopravní značka upozorňující na blížící se změnu bude instalována na vjezdu do Bulharské ulice ze Slovanského náměstí přibližně týden předem," uzavírá Adamec.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře