Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Hejtman Štěpán: Na Rychnovsko budeme požadovat více policistů a chceme snížit zátěž na silnicích

Hejtman Štěpán: Na Rychnovsko budeme požadovat více policistů a chceme snížit zátěž na silnicích

Email Tisk PDF
seznam článků
Hejtman Štěpán: Na Rychnovsko budeme požadovat více policistů a chceme snížit zátěž na silnicích
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

kv3Požadavek na navýšení počtu nejen pro region Rychnovska, ale pro celý Královéhradecký kraj a snížení zátěže na silnicích. To jsou nyní nejpalčivější problémy, které řešil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán během své první návštěvy závodu Škoda Auto v Kvasinách, a to i za účasti senátora Miroslava Antla a zástupců vedení kraje, policie i starostů z Rychnovska.

"Nejdůležitější je pro nás v tuto chvíli otázka bezpečnosti a dopravy, které se doplňují. V novém roce budu mít jednání s ministrem vnitra, kdy budu požadovat navýšení počtu tabulkových míst pro státní policii, a to krajskou i přímo rychnovskou. Jednání se bude týkat i cizinecké policie a společných česko-polských hlídek na Rychnovsku," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

V otázce bezpečnosti pak regionu pomůže i senátor za Rychnovsko Miroslav Antl. "Pojmenovali jsme si základní problémy, mezi které patří i bezpečnost. Konkrétním úkolem pro mě bude pomoc při zajištění tabulkových míst pro Policii ČR. Zasadím se o to, aby přišlo minimálně 12 nových policistů do regionu a aby policie zajišťovala bezpečnost v plném rozsahu a občané nemuseli mít strach," řekl senátor Antl.

Tématem byla i bezpečnost v dopravě. "Požádal jsem ředitele královéhradecké policie o pomoc při zajištění pořádku a bezpečnosti ve vlacích a autobusech jezdících v dopravě zaměstnanců do Kvasin. Předpokládám, že v nejbližší době bude více policistů nejen na silnicích, ale i na nádražích a ve vlacích v regionu," uvedl k bezpečnostní situaci v dopravě 1. náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček.

Další problém, který se na společném jednání v kvasinském závodu Škoda Auto otevřel, byla otázka zátěže na silnicích v okolí průmyslové zóny. Pomoc kraje by zde mohla spočívat v další podpoře veřejné dopravy, které by mohla ulevit té automobilové. Myšlenka je pokračovat do budoucna v podpoře speciálních autobusových nebo železničních linek, které by sloužily k dopravě zaměstnanců do automobilky. Kraj vyjde vstříc s úpravou jízdních řádů a zasadí se o lepší komfort pro cestující. Tak se docílí toho, že se sníží zátěž na silnicích a ty budou lépe průjezdné.
Další setkání zástupců kraje, automobilky Škoda Auto a starostů by se mělo uskutečnit v prvním čtvrtletí roku 2017.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře