Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Hejtman Lubomír Franc a ministr Marian Jurečka našli shodu: Přípravě protipovodňových opatření nesmí vlastnické vztahy bránit

Hejtman Lubomír Franc a ministr Marian Jurečka našli shodu: Přípravě protipovodňových opatření nesmí vlastnické vztahy bránit

Email Tisk PDF

miniMinistr zemědělství Marian Jurečka v pátek navštívil Královéhradecký kraj. S hejtmanem Lubomírem Francem jednal nejen o aktuální situaci producentů potravin, ale i o přípravě protipovodňových opatření. Jejich pracovní setkání završila krátká tisková konference.

 

"Protipovodňová ochrana je pro náš kraj velmi důležitá. Dobrou zprávou je, že příprava výstavby suchého poldru v Mělčanech u Dobrušky má blízko k vydání územního rozhodnutí. Termín realizace se tak bude odvíjet především od rychlosti výkupu pozemků," uvedl hejtman Lubomír Franc, který v případě hrozby blokace projektu nevyloučil možnost využití institutu vyvlastnění ze strany Povodí Labe.

"Pokud by se stavba, která má ochránit stovky nebo tisíce občanů, měla zastavit kvůli několika jednotlivcům, bude využití takového institutu skutečně na místě. Prostředky na tyto projekty má stát vyčleněny," potvrdil ministr Marian Jurečka.

To, že pro kraj je problematika ochrany před povodněmi jednou z priorit, dokládá celá řada projektů realizovaných v poslední době. Od loňského roku je nově chráněna Jaroměř. Podobné akce byly realizovány i ve Velkém Poříčí, Broumově, Albrechticích nad Orlicí, Týništi nad Orlicí nebo Hostinném.

Na Krajském úřadu se však dnes jednalo i o nutnosti větší podpory domácím producentům potravin nebo významu odborného školství.

Navzdory všem překážkám se letos zemědělcům v kraji dařilo. Královéhradecký kraj měl průměrnou výnosovost obilovin 6,93 t/ha. V tomto ohledu jej předstihl pouze kraj Olomoucký s výnosovostí 7,04 t/ha. Celorepublikový průměr je 6,17 t/ha. Rovněž ve sklizni řepky je Královéhradecký kraj s průměrnou výnosovostí 4,13 t/ha na druhém místě v republice hned za Olomouckým krajem. Republikový průměr činí 4,02 t/ha.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře