Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Email Tisk PDF
seznam článků
Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Hejtman předává premiérovi Knihu přání a stížnostíV pondělí 9. dubna navštívili Královéhradecký kraj členové Vlády České republiky v demisi a jednali s krajskými radními. Ti následně provedli ministry po vytipovaných místech v regionu, aby si vládní delegace odnesla do Prahy přesně pojmenované problémy nadregionálního významu a návrhy jejich řešení. Hejtman Jiří Štěpán tyto problémy shrnul do knihy přání, kterou předal do rukou premiéra Andreje Babiše.

"Prezentace vložená do Knihy přání a stížností pojmenovává problémy celostátního, tedy i krajského charakteru, i s návrhy dalšího postupu. Část záležitostí dokážeme zvládnout i na regionální úrovni, ale otázky například financování učitelů nebo stárnoucích pediatrů na kraji vyřešit nedokážeme. To jsou úkoly státu. Byl bych rád, kdybychom měli ve vládě partnera, který vyslyší naše návrhy a připomínky. Ať už bude ministrem kdokoliv, problém v jeho gesci zůstane stále stejný a prostě nezmizí," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Ministři u vykopávek

Vládní návštěva Královéhradeckého kraje začala v sedm hodin ráno v polích nedaleko Trotiny, kudy povede dálnice D11, a nyní zde dokončují výzkum archeologové. Na stolku před vykopávkami stál stolek s ukázkami artefaktů většinou z mladší doby kamenné, které se v půdě nacházejí.

"Termín výzkumu dodržíme, aby stavba dálnic nebyla zdržená," ujišťuje za archeology vedoucí Katedry archeologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Radomír Tichý a pokračuje: "Na jednotlivých úsecích se stále objevují nové nálezy, například kostrové hroby a řada dalších předmětů. Jsou to například kousek drtidla na obilí nebo zlomky kamenných broušených seker i s jednou replikou, aby bylo patrné, jak vypadala ve skutečnosti," uzavírá Radomír Tichý s tím, že archeology nyní čekají dva roky práce na zpracování nálezů. Veřejnost by však chtěli seznámit s objevy už v říjnu.

Ministr dopravy Dan Ťok během prohlídky naleziště ujistil, že ministerstvo na úsek ze Smiřic do Jaroměře získalo stavební povolení a 15. května se bude předávat staveniště zhotoviteli.

Setkání s radními Královéhradeckého kraje

Na Krajském úřadu Královéhradeckého kraje jednali ministři s radními. Diskutovali spolu záležitosti především nadregionálního významu, jako například stárnutí lékařů, financování regionálního vysokého školství nebo opravy silnic.

Odpoledne pokračovala vládní návštěva Královéhradeckého kraje prohlídkou Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Škola se potýká s finančními problémy, které způsobuje nedostatek žáků. "Chtěli jsme vládě ukázat, že takto specifické školy jsou výjimečné a nikdy nebudou produkovat kvanta žáků ročně. Potřebujeme nastavit systémovou podporu specializovaný vzdělávacích zařízení, které budou vychovávat menší, leč velmi potřebnou skupinu odborníků – například restaurátory nebo geotechniky," řekl po návštěvě školy hejtman Štěpán.

V jaroměřské místní části Josefov vyslechl premiér Babiš a část jeho ministrů smělý nápad vedení města částečně navrátit chátrající objekt bývalé vojenské nemocnice v Josefově svému původnímu účelu. Podle předsedy Osadního výboru Josefov Milana Libicha by se prostory mohly změnit na pečovatelský dům o osamělé nebo nemocné či jinak poznamenané bývalé státní zaměstnance – vojáky, policisty, zdravotníky, hasiče, o něž by tu pečovali členové řádu svatého Lazara.

"Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje seznámím s problémy, které během pondělní vládní návštěvy byly pojmenovány, a představím jim naše návrhy jejich řešení. Průběžně se jednotlivých rezortních ministrů budu ptát, jakým způsobem ministerstvo v našich záležitostech pokročilo," dodal Jiří Štěpán.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře