Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Dožínkové slavnosti odstartují dnes Dnem zemědělství. Vyvrcholí v sobotu

Dožínkové slavnosti odstartují dnes Dnem zemědělství. Vyvrcholí v sobotu

Email Tisk PDF
seznam článků
Dožínkové slavnosti odstartují dnes Dnem zemědělství. Vyvrcholí v sobotu
Strana 2
Všechny strany

dozTUž dnes ožije prostranství před koupalištěm Flošna a Všesportovním stadionem v Hradci Králové krajskými dožínkami. 12. ročník dožínek počítá s dvoudenním programem. 18. a 19. září se mohou návštěvníci těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, lákavý hudební program a samozřejmě na ochutnávky regionálních potravin a dožínkové trhy. Představí se i hradecká Regionální obec Slováků.

"Krajské dožínky jsou už tradiční akcí, kterou si oblíbily desetitisíce návštěvníků. Pro nás je to skvělá příležitost, jak přiblížit lidem nejen z celého kraje, ale i ze širšího okolí regionální potraviny našich zemědělců. Zároveň také plánujeme ocenit ty nejlepší nejen z rostlinné výroby, ale například také z oblasti chovu skotu," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, pod jehož záštitou se krajské dožínky konají.

Dvoudenní dožínkové slavnosti odstartují dnes dopoledne Dnem zemědělství Královéhradeckého kraje, který nabídne mimo jiné výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Dětem se představí i ukázky chovu, práce se zvířaty, stříhání ovcí, včelařství.

Sobotní program 12. ročníku Královéhradeckých krajských dožínek zahájí tradiční kočárová jízda. Slavnostní dožínkový průvod městem vyráží v 10 hodin od zimního stadionu ke koupališti Flošna. Na prostranství před koupalištěm a stadionem budou návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin, ukázky práce se zvířaty. V pravé poledne budou oceněni nejúspěšnější zemědělci Královéhradeckého kraje. Celé odpoledne bude na dvou pódiích probíhat hudební i divadelní program, o který se postará například Václav Neckář se svou skupinou Bacily, Láďa Křížek, hradecký JH Big Band, chlumecký Big Band Melodybrass nebo hradecké základní umělecké školy, ale i spousta dalších. V rámci sobotního programu bude probíhat i Den slovenské kultury, který zajišťuje hradecká Regionální obec Slováků.

Záštitu nad 12. ročníkem Královéhradeckých krajských dožínek převzal ministr zemědělství Marian Jurečka, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře