Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Bike park bude uzavřen, není to ale konec freestylového sportu v Trutnově

Bike park bude uzavřen, není to ale konec freestylového sportu v Trutnově

Email Tisk PDF
seznam článků
Bike park bude uzavřen, není to ale konec freestylového sportu v Trutnově
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Plány freestyle park 2Provozovatel sportovních zařízení, společnost MEBYS Trutnov, s. r. o., se po dohodě s městem rozhodl uzavřít místní bike park, který je v provozu v různých obměnách od roku 2012. Nesplňuje totiž legislativní nařízení, certifikaci a normy platné v České republice tak, aby jej mohla navštěvovat široká veřejnost. Park umístěný mezi atletickým a tenisovým areálem byl původně vytvořen pro akci Bike Hall Contest, tedy závody na BMX a MTB kolech.

Dnešní návštěvníci parku nejsou však pouze jezdci na kolech BMX, ale i jezdci na freestyle koloběžkách. "Bohužel dřevěné překážky mají určitou životnost. Některé nosné konstrukce již nejsou bezpečné a není možné na ně namontovat nové desky a nájezdy. Zub času v kombinaci s horským počasím udělaly své," uvedl Radek Horák, zástupce ředitele společnosti MEBYS. "Bezpečnost lidí je pro nás prioritou. Proto je lepší park uzavřít a připravit zcela nový projekt," dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Překážky vyrobené speciálně pro závody nesplňují svou velikostí, sklonem ani technologií předepsané normy a nařízení platná pro sportoviště s přístupem veřejnosti. "Vzhledem k tomu, že park navštěvuje především nezletilá mládež, přebíráme jako provozovatelé sportoviště odpovědnost za provoz, a tím i bezpečnost, pořádek a úklid. Bohužel v současném stavu není možné v bike parku toto všechno zaručit," upozornil jednatel společnosti Petr Gaisler.

Investice do repase, oprav, výměn překážek podle příslušných norem a certifikace by byla nejen neekonomická, ale velmi zdlouhavá i kvůli připravované budoucí investici. "Víme, že náš krok vyvolá velkou vlnu emocí, ale nám jde především o bezpečný provoz. Protože v bike parku došlo k několika vážným úrazům, které se naštěstí obešly bez trvalých následků, je tento krok logickým vyústěním," řekl Radek Horák, který veřejnost ubezpečil, že to není konec freestylového sportu ve městě.

"Město se snaží vytvořit vhodné zázemí pro co nejvíce druhů sportu, aby si veřejnost mohla vybrat ze široké nabídky aktivit," říká Ivan Adamec. V současné době se tak jedná o projektu multifunkčního parku pro všechny vyznavače těchto freestylových sportů v prostoru za koupalištěm, na které je již vydáno stavební povolení. "Na své by si měli přijít nejen jezdci BMX a MTB, ale především vyznavači skateboardingu a freestyle koloběžek. Centrum by mělo mít jasná pravidla s otevírací dobou, správce a dokonce i testovací centrum s půjčovnou a servisem. To vše v návaznosti na cyklostezku, která vede okolo koupaliště," dodal jednatel společnosti Petr Gaisler.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře