Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Z vozíku do kajaku: "Ale nejhezčí je stejně můj Honzík!"

Z vozíku do kajaku: "Ale nejhezčí je stejně můj Honzík!"

Email Tisk PDF
seznam článků
Z vozíku do kajaku: "Ale nejhezčí je stejně můj Honzík!"
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

kaj1Klárka je 19–ti letá vozíčkářka, která je odkázaná na pomoc svých rodičů a sociálních pracovníků z náchodského stacionáře Cesta. Tentokrát se však ocitla v náruči hned několika Lotrů (pozn. redakce - Lotři je dětský vodácký oddíl z Hronova), díky kterým prožila nové dobrodružství, při kterém přesedlala z vozíku do kajaku. Myslíte, že to je nemožné?

"Bylo to úžasné, vůbec jsem se nebála," líčí Klára svůj nový zážitek a dodává: "Jela jsem v lodi jako první. Byla jsem moc zvědavá, jak pojedou na lodi moji kamarádi z Cesty. Někteří se báli, ale když mě viděli, tak do toho šli. Můj nejlepší kamarád Honzík si vedl moc dobře. Byla jsem překvapená, jak byl šikovný."

Klára spolu s dalšími přáteli ze stacionáře Cesta měla možnost zúčastnit se akce Kajaky v bazéně, kterou uspořádalo občanské sdružení Cesta a dětský vodácký oddíl Lotři v rámci společného projektu Lotři na dobré Cestě.

Hendikepované děti z OS Cesta se dost užasle dívaly na vodácké umění Lotrů. Když viděly, že v kajaku sedí i opravdu malé děti, dostaly odvahu vyzkoušet si to také. Nejprve si všechny postupně oblékly záchranné vesty a pak se chopily pádla. Vyzkoušely si jízdu v lodi nejprve na souši, kde pojaly jistotu, že je to vcelku bezpečné. Pak už se na vodu vypravila první vlaštovka Klárka. Postupně si jízdu na vodě užívali všichni a dokonce několikrát.

"Akce dopadla nad očekávání dobře," hodnotí prožité dvě hodiny v náchodském bazénu ředitelka o.s. Cesta Denisa Voborníková. "Děti z vodáckého oddílu Lotři jsou nesmírně obětavé a je vidět, jak pozitivní vliv má oddíl na jejich výchovu. Poprvé jsme se nesetkali s žádnými posměšky ze strany zdravých dětí. Myslím, že jsme našli nové kamarády."

Na akci se přišel podívat i místostarosta Hronova Josef Tér a pomáhal s klienty do lodi. I pro něho to byla asi úplně nová zkušenost, stejně jako pro všechny děti z vodáckého oddílu Lotři.

"Těším se na akci na Úpě, tam už budeme všichni připraveni a budeme vědět, co nás čeká. Moc se mi líbili vodáci. Jsou to moc hezcí kluci a chovali se ke mně velmi ohleduplně. Nejhezčí je ale stejně ale můj Honzík," uzavřela rozhovor Klárka.

Cesta s Lotry na Úpu je název další společné akce, na které si klienti stacionáře Cesta a Lotři sjedou část řeky Úpy. Podrobnosti o této akci a celém projektu Lotři na dobré Cestě se dočtete na http://www.spolecnysvet.com .

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře