Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Vlastní zkušenost s podvodníky v Miletíně

Vlastní zkušenost s podvodníky v Miletíně

Email Tisk PDF

paraNikdy nevíte, kdy se Vás bude někdo snažit okrást či podvést. Stalo se to i mě osobně, a to ve čtvrtek 3. dubna tohoto roku.

V dopoledních hodinách jsem šel po chodníku od budovy sokolovny v Miletíně (pozn. redakce - Miletín se nachází u Dvora Králové nad Labem), směrem k náměstí. Najednou u mě zastavilo luxusní osobní vozidlo s volantem na pravé straně. Z okénka na mne vykoukl snědý obtloustlý muž ověšený řetězy ze žlutého kovu, na rukou prsteny ze stejného kovu. Zeptal se mne, zda umím anglicky, německy atd. Odpověděl jsem, že ne. On mi vnutil do ruky ohmatanou vizitku znějící na jméno jakéhosi Ahmeda atd. z Dánska a prsten, který sundal přímo z ruky a zvláštní hatmatilkou, něco mezi češtinou, slovenštinou, cikánštinou a pár slovy v angličtině, mi vysvětlil, že potřebuje české koruny na benzín do auta, a abych mu dal za prsten nějaké peníze.

V tu chvíli jsem zpozorněl a všiml jsem si, že je auto plné lidí, včetně vzadu sedící cikánky, která měla přes ústa šálu, hrající si na Arabku. To samé vedle ní. Když jsem se podíval ke spolujezdci, tak také zde seděl tlustý cikán ověšený šperky a řetězy. Bylo mi jasné, že to nejsou žádní cizinci, ale maximálně občané Slovenska, kteří moc dobře umí česky.

Řekl jsem jim, že žádné peníze ode mne neuvidí, a ať co nejrychleji odjedou nebo zavolám policii. Prsten a vizitku jsem jim vhodil do auta. Tak, jak jsem předpokládal, tak muž mě začal nadávat hezky česky do gadžů, bílejch k... atd. S hvízdotem gum pak rychle odjel dále zkoušet podvádět lidi.

Dávejte si pozor na na podobné vykuky. Způsoby, jak Vás okrást, jsou různé a nekonečné. Nejlépe se s nimi vůbec nedávat do řeči, zavolat policii a hnát je klackem od domu. Nic jiného si totiž nezaslouží.

Miroslav Nosek, starosta města Miletín

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře