Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog V Náchodě začal workshop studentů architektury

V Náchodě začal workshop studentů architektury

Email Tisk PDF
seznam článků
V Náchodě začal workshop studentů architektury
Strana 2
Všechny strany

slosar

V pondělí 24. září začalo v Náchodě týdenní soustředění posluchačů liberecké architektury. Skupina přibližně patnácti studentek a studentů bude mít za úkol navrhnout praktická a ne příliš nákladná řešení problematických míst v centru města. Svoji práci pak budou prezentovat v neděli 30. září na akci Den architektury.

Workshop, zaměřený na praktická urbanistická řešení v různých městech, organizuje katedra architektury při Technické univerzitě v Liberci již tradičně. Do Náchoda je letos pozval místní architekt Viktor Vlach. Na organizaci workshopu se spolupodílí také Ing. arch. Alexandr Skalický a občanské sdružení Sbor dobrovolných občanů.

Studenti budou ubytováni v inspirativních prostorách slavné Janákovy vily, která dnes slouží jako středisko volného času Déčko. K dispozici budou mít jen ty nejzákladnější podklady. Hned v pondělí dostanou při procházce městem ještě odborný výklad a poté si sami vyberou městské prostory, které by dle jejich mínění zasloužily zajímavější využití či alespoň oživení. Na rozpracování svých nápadů pak budou mít celý týden až do nedělního odpoledne, kdy je představí náchodské veřejnosti.

"Chtěli bychom, aby se studenti soustředili na nenáročná, méně nákladná řešení, ale je možné, že si někdo troufne i na větší sousto. Ideální by bylo, kdyby se alespoň některá z nich povedlo realizovat. Někdy stačí jen drobný nápad a nevlídné, pusté městské zákoutí se může změnit ve vyhledávané a oblíbené místo," doufá v přínos workshopu jeden z jeho organizátorů, MgA. Viktor Vlach. "Náchodské centrum dnes není místem, které by oplývalo fantazií, romantikou nebo invenční moderní architekturou. Za minulého režimu dostala historická zástavba řadu těžkých ran a ani v posledních desetiletích se situace příliš nezlepšila. Bylo by skvělé, kdyby se povedlo tento trend obrátit. Nápady vzešlé z workshopu by mohly být prvním krůčkem," doplnil.

V neděli 30. září se zájemci o výsledky studentské práce mohou sejít ve 14 hodin u podkovy na Karlově náměstí v Náchodě. V rámci Dne architektury, který proběhne i v celé řadě dalších českých měst, si projdou všechna místa, kterými se studenti zabývali a budou moci sami přímo na místě posoudit, k čemu vedlo jejich snažení.

Foto Luděk Šlosar

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře