Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog V Náchodě se bude zase rozdávat radost!

V Náchodě se bude zase rozdávat radost!

Email Tisk PDF

raTMnozí lidé si myslí, že je radosti málo. Nebo dokonce, že snad v těchto dnech má radost dovolenou. Bazar Radost pro Radost si veřejně zabral v srdci Náchoda nejen místo, kde se uskuteční, ale zabral si i privilegium Vám tu radost naservírovat syrově a bez jakýchkoliv zábran až do Vaše srdce. A na radosti je skvělé to, že se šíří rychleji do všech srdcí než třeba infarkt myokardu. Pomáháte už jen tím, že Vy sami jste šťastní a veselí. Radost tvoří vždy jen Radost.

Třetí ročník bazaru Radost pro Radost, který se uskuteční 21. listopadu 2015 od 14 hodin v Café Patro na Masarykově náměstí v Náchodě, letos pomáhá neziskovce DOKOŘÁN. "Děti z neziskovky Dokořán si zaslouží být motivované k tomu, aby v životě měly sen nebo cíl, ke kterému chtějí směřovat. Bazar Radost pro Radost jim za vybrané peníze chce věnovat třeba roční zaplacení zájmových kroužků, z kterých mají radost a které je motivují, protože je prostě baví a jsou v nich dobří. První návštěva Národního divadla nebo galerie je pro děti mnohdy zážitek na celý život," říká zakladatelka bazaru Radost pro Radost Vendula Brdičková.

V letošním roce se k bazaru přidalo spoustu lidí a institucí, kteří vyjadřují svoji podporu právě tou radostnou pomocí. Náchodský fotoklub podporuje bazar od jeho založení právě tím, že vytvořil s pomocí dětí z Dokořán fotokoutek, kde se návštěvníci mohou za malý příspěvek vyfotografovat. Svůj ateliér pro účely fotokoutku zapůjčil známý a nadaný náchodský fotograf Martin Kábrt. Střední škola propagační tvorby a polygrafie ve Velkém Poříčí zase věnovala do bazaru velkoformátové obrazy, které vytvořili sami studenti. Škola má celkově zájem se podílet na propagaci neziskovky Dokořán v příštím roce a to hlavně díky profesorce fotografie Karolíně Trudičové. V bazaru se bude prodávat i velkoformátový plakát fotografa ČTK Romana Vondrouše, který v roce 2013 vyhrál World Press Photo a který bazar Radost pro Radost podporuje. Velký dík patří i samotným dětem z neziskovky Dokořán. Připravily fotoplátno Galaxie, ručně dělané výrobky a uvidíte je i tančit v rámci jejich vystoupení.

Prodávat se bude oblečení (nové, vintage, retro i dětské), boty, šperky, doplňky do bytu, obrazy, plakáty, knihy, cédéčka, dévédéčka, elektronika, starožitnosti, radosti a nezbytnosti. Bazar nejenže dělá radost v Náchodě, ale znám je po celé České republice. Proč? Protože všechny věci, které si tam koupíte, daroval dobrovolník. Kamarád kamaráda pro dobrou věc. Odkud? Vede Jihlava, Praha, Náchod, Broumov, Nové Město nad Metují, Dobruška, Brod nad Labem, Jaroměř, Pardubice, Hradec Králové nebo vesnice jako je Litič, Nemajov či Velichovky. "Máme radost, že si v rámci bazaru Radost pro Radost mohou návštěvníci dát i dobrou kávu. Je to krok k odpočinku i dobrému poklábosení. Hrát bude starý gramofon s praskajícími deskami a probíhat bude i interaktivní výstava fotografií," dodává organizátorka bazaru Radost pro Radost Kamila Gebrtová.

Více informací naleznete na facebookové události Bazárek Radost pro Radost.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře