Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog V Jaroměři pokračuje výstava Jiřího Škopka Kraj mého srdce

V Jaroměři pokračuje výstava Jiřího Škopka Kraj mého srdce

Email Tisk PDF
seznam článků
V Jaroměři pokračuje výstava Jiřího Škopka Kraj mého srdce
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

sk1V Městském muzeu v Jaroměři stále pokračuje retrospektivní výstava k letošnímu jubileu akademického malíře Jiřího Škopka s názvem Kraj mého srdce. Autor obrazů, grafik, návrhů pohlednic a upomínkových předmětů je známý nejen v Jaroměři, ale i v jejím okolí. Výstava potrvá do 29. září.

Jeden z vystavených obrazů zachycuje půvabnou dívku Naďu. Byl namalován v letech 1957-1959. Naďa, správně Naděžda Balabánová, tehdy pracovala jako zdravotní sestřička v josefovské nemocnici. Herecký a především pěvecký talent se však nedal spoutat uniformou a slušivým čepečkem. Ano, je řeč o zpěvačce Nadě Urbánkové. "Sestřičku" Naďu namaloval Jiří Škopek dvakrát. Jeden z obrazů byl vystaven a vzbudil velký zájem. Speciálně na něj se návštěvníci chodili dívat. Druhý obraz Nadi s pietou uchovávají manželé Dubští z Jaroměře. Děkujeme jim za jeho zapůjčení. Paní Urbánková obdržela foto své podobizny a byla prostřednictvím mailu informována o termínu vernisáže. Zde je výtah z její odpovědi:

"Zahájení výstavy má datum, které je s mou osobou velmi propojené, neboť mám v ten den narozeniny. Je to náhoda, předpokládám. Budu na vás myslet, a pokud se budu pohybovat někde poblíž, zastavím se. Třeba to do září stihnu. Mnohokrát jsem přemýšlela, jestli ještě někde tento obraz je. Pravda je, že si nepamatuju, kdy mě pan Škopek oslovil a jak se stalo, že jsem přistoupila na to, že mu postojím modelem. Zcela jistě vím, že mně to lichotilo, ale odmítala jsem se odhalit. Pan malíř naléhal a pomalu poodhaloval má ramena, a když mi řekl, že by bylo škoda nezachytit na obraz má, zcela jistě krásná ňadra, podlehla jsem a nechala se panem Škopkem vymalovat. Bože můj, byla jsem tak mladá a naprosto nevinná! Přeju panu Škopkovi hodně zdraví a radosti z jeho talentu a potěšilo by mě, kdybych od Vás dostala pár fotek z výstavy. Mějte se mile a užívejte si přízně osudu. Naďa Urbánková." 

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře