Neděle 23.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Jak vychovat psího přítele?

Jak vychovat psího přítele?

Email Tisk PDF
seznam článků
Jak vychovat psího přítele?
Strana 2
Všechny strany

pes

Jak vychovat psího přítele? Tuto otázku si asi položí každý, kdo se rozhodne pořídit si štěně. Odpověď je jednoduchá, samotná realizace, pak až tak ne.

Všichni víme, že pes je psovitá šelma, která má ráda od přírody běhání, pokud možno za něčím, štěkání nebo skákání. Je to zvíře žijící ve smečce, v naší společnosti ji tvoří převážně rodina. Abychom vychovali ze štěňátka čtyřnohého přítele, je potřeba dát mu především lásku. Bez té vychovávat nejde. K ní, ale musíme již od štěněte dodržovat pravidla, kterými srozumitelně našemu nejdříve štěňátku, později výrostkovi a nakonec dospělému psíkovi, určíme pravidla a hranice. K rychlejšímu a jasnějšímu pochopení pak využíváme pochvalu a pamlsky – tzv. pozitivní motivaci. Oboje musí přijít ve správný moment.

Tyto dovednosti je možné se naučit na výcvikovém kurzu, který každé jaro a každý podzim pořádá Základní kynologická organizace Náchod – Sport. Proč Sport? Protože pro nás platí pravidla fair play, pravidla férového chování nejen mezi sebou, ale i k našim psům. Členové této organizace cvičí na Babí u Náchoda - bývalé střelnici v Kosné Hoře. Jejich činnost vychází právě z výcviku pomocí pozitivní motivace. Ta má v důsledku radost psa i pánečka při výcviku. A co si budeme namlouvat, pokud něco děláte s radostí a chutí, pak není těžké skládat zkoušky či vyhrávat soutěže. Samozřejmostí při výcviku je opakování, bez toho to také nejde. A aby nás to neomrzelo, je dobré výcvik obměňovat. V tom nám pomáhají setkání na cvičáku, kde se pobaví nejen páníčci, ale i pesani a samozřejmě při dalších a dalších aktivitách či soutěžích.

A právě proto můžete u členů ZKO Náchod – Sport vidět i využití dalších psích sportů, jako prvky frisbee (hod lítacího talíře) nebo prvky záchranářského výcviku. Pak můžeme s čistým svědomím říct – můj pes je můj přítel.

Více o kynologické organizaci Náchod - Sport.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře