Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Budou místo Tepny supermarkety?

Budou místo Tepny supermarkety?

Email Tisk PDF
seznam článků
Budou místo Tepny supermarkety?
Strana 2
Všechny strany

kramZkušený architekt, právnička z Ekologického právního servisu, místostarosta Náchoda nebo vedoucí náchodského Odboru výstavby. To jsou jen někteří účastnící veřejné debaty, kterou na úterní podvečer zorganizovalo sdružení Sbor dobrovolných občanů. Tématem bude využití areálu bývalé textilky Tepna. Akce, určená zejména náchodské veřejnosti, se koná v úterý 3. prosince 2013 od 19 hodin v Aule Jiráskova Gymnázia v Náchodě.

Problém s využitím bývalé továrny začal již v roce 2007, kdy obrovský areál, který začíná cca 100 metrů od hlavního náchodského náměstí, koupil teplický podnikatel Jaroslav Třešňák. Ten zde začal plánovat výstavbu hypermarketů Obi a Interspar. Později své plány mírně upravil a má zde stát jednopodlažní objekt Intersparu spolu s obchodní galerií. Nyní začala demolice původních továrních budov, zároveň je projekt připravován pro územní řízení.

Hlavní spor se nyní vede o to, zda je záměr hypermarketů v souladu s územním plánem, či nikoli. Oblast je definována jako "smíšené území centrální", přičemž v souhrnné zprávě a vyhlášce k územnímu plánu je pro širší centrum jasně stanoveno, že by při dostavbách měla být výstavba blokového charakteru s městským systémem ulic a náměstí. Pro obchody tohoto typu je pak v územním plánu vyhrazena kategorie "plochy občanské vybavenosti". Přesto stavební úřad a potažmo vedení města tvrdí, že plánovaná stavba s územním plánem nekoliduje.

Účast na debatě přislíbil místostarosta města Ing. Tomáš Šubert i vedoucí Odboru výstavby a územního plánování Ing. Andrea Lipovská, kteří tak dostanou příležitost svá stanoviska vysvětlit a obhájit. Oponovat jim budou Mgr. Hana Sotoniaková z právnického týmu Frank Bold (dříve Ekologický právní servis) a Ing.arch. Martin Kloda z architektonické huti ARCHWERK. Ten se podílel mj. i na projektu obchodních center na pražském Smíchově. Debaty se zúčastní též opoziční zastupitel Mgr. Jan Ježek. Pozváni byli i zástupci investora, společnosti JTH Holding, ti však svou účast doposud nepotvrdili.

Po představení projektu by se debatéři měli věnovat nejprve problematice hypermarketů z hlediska urbanistiky, ekonomiky a sociologie města, poté bude následovat část, věnovaná správní problematice a územnímu řízení. Závěr debaty pak bude patřit publiku. Organizátoři by chtěli udělat průzkum, zda se během debaty povedlo změnit názor některých účastníků na tuto problematiku.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře