Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Blog Abshir bude možná jednou stavařem

Abshir bude možná jednou stavařem

Email Tisk PDF
seznam článků
Abshir bude možná jednou stavařem
Strana 2
Všechny strany

abTV roce 2008 se studenti VOŠ a SPŠ stavební arch. J. Letzela v Náchodě rozhodli zapojit do projektu Adopce na dálku. Stali se pomyslnými adoptivními rodiči tehdy sedmiletého Abshira. Díky nim, a poté mnoha dalším žákům náchodské stavebky, se může Abshir vzdělávat v keňském školském systému.

Abshir Otembo Apwoka pochází z Keni, bydlí ve vesničce poblíž města Mumias. Má dva sourozence. Jeho matka Janepher, stejně jako jeho otec Said, je nezaměstnaná. Abshir v loňském roce završil školní docházku na základní škole a nastoupil na střední školu Makunda secondary school v Mumias. V prvním ročníku má celkem 12 předmětů. Nejlépe prospěl v úvodním trimestru v předmětech zemědělství a arabština. Slabé známky získal naopak z fyziky a z úředního jazyka v Keni – ze svahilštiny. Hraje rád fotbal a pomáhá rodině na jejich pozemku pěstovat kukuřici, arašídy, fazole a sóju.

Adopcí na dálku se rozumí posílání pravidelného příspěvku, který chudému dítěti umožňuje zaplacení školného, školních potřeb, uniformy, lékařských prohlídek apod. Částka potřebná k zaplacení jednoho školního roku činí 7 200 korun.

Adopce probíhá ve spolupráci s pražským centrem Narovinu, které nám zasílá pravidelně Abshirova vysvědčení, dopisy od něj nebo od jeho matky a fotky, kde si můžeme ověřit, jak konkrétně byla naše podpora použita.

Těšíme se z toho, že i naši žáci umějí myslet globálně a jsou dlouhodobě schopni podpořit studenty odlišné barvy pleti. Abshir by se jednou chtěl stát inženýrem nebo doktorem. Věříme, že se nám podaří pomoci Abshirovi jeho sen splnit! Protože by nyní Abshir potřeboval dvojnásobný příspěvek, byl zřízen speciální bankovní účet číslo 2500979891/2010, kde může přispět kdokoliv.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře