Thursday 26.November 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Povánoční soutěžení pro děti

Napsat e-mail Tisk

Povánoční soutěžení pro děti  

Název:
Povánoční soutěžení pro děti
Datum konání:
29.12.2012 12.00 h
Místo konání:
Zbečník - Zbečník
Kategorie:
Oznámení

Popis

plakatvanoce_www

Místo konání

Místo:
Zbečník -
Město:
Zbečník

Popis

Obec Zbečník je součástí města Hronov v okrese Náchod, v severní části Královehradeckého kraje. Nachází se západně od centra města v údolí Zbečnického potoka v délce 3 kilometrů. Obec se skládá z částí Padolí, Chlomek, Bosna, Ohrada, Pustiny, Studénky a Hájek. Žije zde přibližně 1000 obyvatel. Údolím prochází  silnice II/567, která tvoří jižní hranici CHKO Broumovsko. Nad Zbečníkem se tyčí vrch Maternice s výškou 567 m n. m., u něhož je pramen pitné vody Skalákova studánka.

Písemné zmínky o obci pochází z 15. století, kdy je zmiňována tvrz Kvikov. Tvrz stála na zalesněném kopci nad současným volejbalovým hřištěm Sokola. Dnes jsou patrné jen terénní náznaky. Geologicky je celé údolí Zbečnického potoka příkopovou propadlinou. Na jižních svazích nad obcí vyvěrá vzácný triasový pískovec. Počátkem 20.století zde byly pokusy o těžbu černého uhlí. Ložiska se nacházejí pod masivem Maternice. Pokusy o těžbu byly v několika štolách v Maternici a v Jiráskově dole na úpatí Jírové hory (487 m n. m.). Kvůli složité geologické stavbě se uhlí těžit nezačalo. 

Webové stránky obce.

zbecnik

Foto Vítězslav Dočekal


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře