Monday 24.February 2020

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Strakonický dudák - premiéra

Napsat e-mail Tisk

Strakonický dudák - premiéra  

Název:
Strakonický dudák - premiéra
Datum konání:
01.12.2012 19.30 h
Místo konání:
Divadlo J.K.Tyla - Červený Kostelec
Kategorie:
Divadlo

Popis

Městské kulturní středisko v Červeném Kostelci Vás zve na premiéru divadelní hry

STRAKONICKÝ DUDÁK

Báchorka o třech jednáních od Josefa Kajetána Tyla, v podání Divadelního souboru NA TAHU při MKS Červený Kostelec, v původní úpravě Jaromíra Pleskota.
Režie a úprava: Jan Brož
Hudba: Oldřich Zelený

Představí se vám celá plejáda známých a populárních hereček i herců červenokosteleckého souboru: Jirka Kubina, Vlasta Klepáček, Naďa Eflerová, Helena Binterová, Pavla Škodová, Lída Janouchová, Milena Hořejší, Pavel Urban, Péťa Máslo, Tomáš Rosa, Petr Misík, Marie Chaloupková, Jana Polášková, Zuzana Nermuťová, Ivo Fanta, Vráťa Hanuš, Jaromír Hůlek, Eva Vlková

a mladí Renča Středová, Adéla Dušková, Helena Kuchařová, Nikola Jará, Petra Hůlková, Tomáš Šimek, Tomáš Kuťák, Adam Buček, Filip Kollert, Andulka Nejmanová, Matěj Labík, Martin Pitřinec.

V hlavních rolích se představí: Marcela Nejmanová, Cyril Šourek, Václav Koreček a Pavel Labík.
Scénu navrhl Láďa Jančík, kostýmy připravují Marceka Labíková a Ola Labíková, obličeje zkrášlují a naopak Mirek Čermák a Zuzka Čtvrtečková, o text se starají Táňa Křechová a Magda Nováková, scénu vyrobí, postaví, ozvučí a nasvítí technika Divadla J. K. Tyla.

Vstupné: 100,- 110,- 120,- Kč.

Předprodej vstupenek v Informačním centru v Červeném Kostelci.

Místo konání

Místo:
Divadlo J.K.Tyla -
Ulice:
Bř. Kafky 537
Město:
Červený Kostelec

Popis

Divadlo J. K. Tyla - velký sál (hlediště = 334 sedadel), kde se koná převážná část kulturních akcí (divadla, koncerty, zábavné pořady, pořady pro děti), zkoušky divadelního souboru a v malém sále (stolová úprava = 100 židlí) se pořádají velké schůze, zasedání, besídky, přednášky.

Nádherné Divadlo J. K. Tyla se nachází v Červeném Kostelci v samém středu tzv. kulturně-společenské zóny v těsném sousedství Základní školy V. Hejny a místní Sokolovny. Před budovou se nachází rozsáhlý Přírodní areál (Sady B. Němcové), ve kterém se každoročně koná vyhlášený Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec.

Základní kámen byl položen 3. srpna 1924 - u té příležitosti se hrála Prodaná nevěsta v přírodním areálu na Chrbech. Divadlo bylo slavnostně otevřeno 25. října 1925. Hrála se Lucerna od Aloise Jiráska a Loupežník od Karla Čapka. U příležitosti 100. výročí úmrtí Josefa Kajetána Tyla dne 29. září 1956 bylo divadlo při slavnostním představení jeho hry "Jan Hus" přejmenováno na Divadlo J. K. Tyla.

Kontakty: +420 491 465 876 (provozovatel zařízení), +420 498 100 657 a +420 724 088 587 (předprodej vstupenek).

Program divadla na městských stránkách.

tyla


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře