Napsat e-mail Tisk

Svatocecilský koncert  

Název:
Svatocecilský koncert
Datum konání:
23.11.2013 18.00 h
Místo konání:
Červený Kostelec - Červený Kostelec
Kategorie:
Hudba

Popis

Kostel sv. Jakuba

Římskokatolická farnost v Červeném Kostelci vás srdečně zve na Svatocecilský koncert. Svatojakubský sbor a orchestr přednesou skladby od C. Francka – Žalm 150, velkolepé Alleluja od G. F. Händela, Graduale od L. Janáčka, Missu Lorettu od Vojtěcha Říhovského a mnoho dalších.

Vstupné dobrovolné.

Místo konání

Místo:
Červený Kostelec -
Město:
Červený Kostelec

Popis

Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš uprostřed regionu Náchodsko - Trutnovsko. První zmínka o tehdejším Kostelci se přesně objevila 22. srpna 1362 v konfirmační knize pražské diecéze. Přesně se v této knize píše o ustanovení faráře Heřmana na kostelecké faře patronem kostela červenohorským panem Mikulášem Písklem.

Počet obyvatel se v posledních letech ustálil na osmi a půl tisíci. Území města se rozkládá v členitém podhorském terénu na jihozápadních svazích Jestřebích hor v nadmořské výšce cca 400 metrů a je přirozeným východiskem do jednoho z nejkrásnějších krajů České republiky. Není to však „skanzen", ale naopak velmi živé město, kde se stále něco děje. Bohatá je činnost sportovních, kulturních a společenských organizací a spolků. To dohromady dává pestrou paletu možností využívání a užívání volného času.

Nejvýznamnější každoroční akcí je pětidenní mezinárodní folklorní festival, který je jedním z největších v Evropě pod patronací I. O. V. UNESCO.

Webové stránky města.

namesti-ck panorama-1000


Zvětšit mapu