Napsat e-mail Tisk

Přednáška – včely a životní prostředí  

Název:
Přednáška – včely a životní prostředí
Datum konání:
03.11.2013 09.00 h
Místo konání:
Červený Kostelec - Červený Kostelec
Kategorie:
Beseda

Popis

Restaurace Divadlo

Není to nikdy zimní období a mráz, které ničí včelstva. Mnohem častěji jsou příčinou zimních ztrát nemoci včel, nedostatek zásob – chyby včelaře.

V listopadu se včelaři sejdou 2×. Poprvé na přednášce v neděli 3. listopadu od 9 hod. v restauraci Divadlo. Přednáší Mgr. Petr Kafka – zoolog CHKO Broumovsko. Téma: Včely a životní prostředí.

Podruhé se v listopadu sejdeme v neděli 24. listopadu od 9 hod. v restauraci Divadlo.
Důvodem je úhrada poplatků na rok 2014, výplata dotace.

Za ZO ČSV Otto Hepnar, tel. 491 614 236

Místo konání

Místo:
Červený Kostelec -
Město:
Červený Kostelec

Popis

Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš uprostřed regionu Náchodsko - Trutnovsko. První zmínka o tehdejším Kostelci se přesně objevila 22. srpna 1362 v konfirmační knize pražské diecéze. Přesně se v této knize píše o ustanovení faráře Heřmana na kostelecké faře patronem kostela červenohorským panem Mikulášem Písklem.

Počet obyvatel se v posledních letech ustálil na osmi a půl tisíci. Území města se rozkládá v členitém podhorském terénu na jihozápadních svazích Jestřebích hor v nadmořské výšce cca 400 metrů a je přirozeným východiskem do jednoho z nejkrásnějších krajů České republiky. Není to však „skanzen", ale naopak velmi živé město, kde se stále něco děje. Bohatá je činnost sportovních, kulturních a společenských organizací a spolků. To dohromady dává pestrou paletu možností využívání a užívání volného času.

Nejvýznamnější každoroční akcí je pětidenní mezinárodní folklorní festival, který je jedním z největších v Evropě pod patronací I. O. V. UNESCO.

Webové stránky města.

namesti-ck panorama-1000


Zvětšit mapu