Napsat e-mail Tisk

Kuchařka a generál aneb Druhá míza  

Název:
Kuchařka a generál aneb Druhá míza
Datum konání:
28.04.2013 18.00 h
Místo konání:
Divadlo J.K.Tyla - Červený Kostelec
Kategorie:
Divadlo

Popis

Kuchařka a generál aneb Druhá míza

Nahodilé Uskupení Divadelních Ochotníků DS NA TAHU při městském kulturním středisku
Autor a režie: Vlastimil Klepáček

Milý diváku. Velmi správně ses rozhodl navštívit naše představení. Na tom nemůžeš prodělat. Jestli se ti bude líbit, budeš se radovat a my také. Jestli se ti nebude líbit, budeš mít poučení, že si máš dát větší pozor, na co si kupuješ lístky. Ale neboj, sázíme na tu první variantu. Kuchařka a generál aneb druhá míza je srozumitelné divadlo o vztahu dvou lidí. Je to za komedii přestrojená tragédie všedního dne, kterou jsme sice koncipovali o sto let zpátky, ale letopočet tady nehraje roli. Je to divadlo o lidech, kteří dlouho žijí vedle sebe, a přesto se nedokázali úplně poznat. Jejich oči jsou totiž zamžené vlastní představou, a tak nedohlédnou až na dno duše toho druhého. Je to divadlo o ženě, co byla tak vytrvalá, že se mohla stát ministrem – řečeno slovy Jaroslava Haška. Je to o muži, kterým zmítají pochyby, jestli ten holub na střeše přece jen není lepší než vrabec v hrsti. Je to o noci v šantánu a kocovině po ránu. Je to o tuleních a bábovkách, dědečkově uniformě a sicilských molech. Je to o dvou lidech, co za zpěvu Hyena bandu dotančili k happy endu... Anebo ne?

Osoby a obsazení:
Slečna Matylda: Naďa Eflerová
Hanibal Rohlíček: Vlastimil Klepáček
Mici Venecia: Vlasta Seidelová
Hudební doprovod: Irena a Miroslav Podlipní
Kostýmy: Eva Bergmannová, Monika Folcová
Scéna: Vlastimil Klepáček, Miroslav Kašpar
Světla, zvuk: Jiří Janda
Nápověda: Věra Štěpánková

Vstupné: 100, 110, 120 Kč. Předprodej vstupenek v informačním centru Červený Kostelec.

Místo konání

Místo:
Divadlo J.K.Tyla -
Ulice:
Bř. Kafky 537
Město:
Červený Kostelec

Popis

Divadlo J. K. Tyla - velký sál (hlediště = 334 sedadel), kde se koná převážná část kulturních akcí (divadla, koncerty, zábavné pořady, pořady pro děti), zkoušky divadelního souboru a v malém sále (stolová úprava = 100 židlí) se pořádají velké schůze, zasedání, besídky, přednášky.

Nádherné Divadlo J. K. Tyla se nachází v Červeném Kostelci v samém středu tzv. kulturně-společenské zóny v těsném sousedství Základní školy V. Hejny a místní Sokolovny. Před budovou se nachází rozsáhlý Přírodní areál (Sady B. Němcové), ve kterém se každoročně koná vyhlášený Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec.

Základní kámen byl položen 3. srpna 1924 - u té příležitosti se hrála Prodaná nevěsta v přírodním areálu na Chrbech. Divadlo bylo slavnostně otevřeno 25. října 1925. Hrála se Lucerna od Aloise Jiráska a Loupežník od Karla Čapka. U příležitosti 100. výročí úmrtí Josefa Kajetána Tyla dne 29. září 1956 bylo divadlo při slavnostním představení jeho hry "Jan Hus" přejmenováno na Divadlo J. K. Tyla.

Kontakty: +420 491 465 876 (provozovatel zařízení), +420 498 100 657 a +420 724 088 587 (předprodej vstupenek).

Program divadla na městských stránkách.

tyla


Zvětšit mapu