Pondělí 22.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Traťový rekord novoročního běhu v Červeném Kostelci opět nepadl

Traťový rekord novoročního běhu v Červeném Kostelci opět nepadl

seznam článků
Traťový rekord novoročního běhu v Červeném Kostelci opět nepadl
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Všechny strany

dsc 0284 high jpegK první lednové sobotě v Červeném Kostelci už dvaačtyřicet let neodmyslitelně patří silniční novoroční běh. V letošním roce se v téměř jarním počasí postavilo na start pětašedesát běžců. Start byl tradičně u základní školy v Horním Kostelci.

Na jedenáct a půl kilometrů dlouhou trať vyběhl hned od startu s plným nasazením Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují a už v prvních kilometrech si udělal velký náskok, což potvrdilo jeho výbornou kondici. Tempo mu vydrželo až do konce a čekalo se, zda pokoří traťový rekord. To se však nepodařilo, do cíle doběhl s časem 39:51 minut.

"Běželo se mně dobře. Trať je samozřejmě náročná, ale v rámci tréninku to byla skvělá rozcvička. Letos bylo i ideální, téměř jarní počasí. Zažil jsem tady už i kruté mrazy, to potom nemá cenu běhat. Traťový rekord je o dvě minuty lepší, ale jsem i tak se svým výkonem spokojený. Bylo to super," svěřil se bezprostředně po doběhu do cíle Kamil Krunka.

Rekord tak stále drží od roku 2001 Norbert Smuda z Wroclawi, který tento okruh zdolal v čase 37:37 minut.

V kategorii žen potvrdila své kvality Táňa Metelková z TJ Sokol Hradec Králové. Její cílový čas se zastavil na hodnotě 44:45 minut. To ji zajistilo první místo v kategorii žen, ale i výborné čtvrté místo v celkovém pořadí.

Trasa závodu vedla z Horního Kostelce na náměstí v Červeném Kostelci, dále k Elitexu, Devíti křížům a do Rtyně v Podkrkonoší, kde bylo na autobusovém nádraží kontrolní stanoviště a nejvzdálenější bod tratě. Ze Rtyně byl okruh veden směrem pod Bohdašín, na křižovatku U sekyrkárny a zpět ke škole v Horním Kostelci. Teplota se pohybovala okolo tří stupňů, bylo sucho, bezvětří a polojasno, přímo ideální podmínky pro běh. S tím byli spokojeni i pořadatelé z TJ Horní Kostelec.

"S průběhem závodu jsem velice spokojený. Traťový rekord sice nepadl, ale jinak se vše obešlo bez problémů a všichni doběhli v pořádku," zhodnotil závod hlavní pořadatel z TJ Horní Kostelec Hugo Frýba.

Pořadatelé děkují sponzorským firmám Frolen Stárkov, Benet Červený Kostelec, Protec Rtyně v Podkrkonoší, VH Print Nové Město nad Metují, Sněžka Náchod, Sádrokartony Kolisko a Městu Červený Kostelec. Bez jejichž pomoci by nebylo možné akci pořádat. Pořadatelé rovněž děkují za spolupráci Městu Červený Kostelec, Městské policii Červený Kostelec, Policii ČR, BZS Odolov a všem organizátorům za hladký průběh závodu.

Zdroj www.ckzije.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod má nová parkovací místa

Náchod má nová parkovací místa

Město Náchod přislíbilo občanům pomoc při řešení neutěšené...

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Letošní advent zahájíme v České Skalici opět s hudbou. Tentokr&aa...

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Pod taktovkou dirigenta Jaroslava Rybáčka se již tradičně uskuteční podzimní ko...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře