Neděle 19.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Náchodský stadion Hamra otevřel své brány veřejnosti za účasti olympioniků

Náchodský stadion Hamra otevřel své brány veřejnosti za účasti olympioniků

seznam článků
Náchodský stadion Hamra otevřel své brány veřejnosti za účasti olympioniků
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Všechny strany

IMG 2900V pátek 23. června 2017 se uskutečnilo slavnostní otevření veřejného stadionu Hamra v Náchodě po rozsáhlé roční rekonstrukci za účasti celé řady hostů: místopředseda vlády a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek, senátor Lubomír Franc, starosta Náchoda Jan Birke, místostarostové Pavla Maršíková a Jan Čtvrtečka, náchodští radní a zastupitelé, za Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje ředitel brig. gen. Ing. František Mencl a vedoucí územního odboru v Náchodě plk. Ing. David Pouč, zástupci projektantů a dodavatelů stavby a předseda správní rady Kulturní a sportovní nadace města Náchoda p. Pavel Sobotka. Právě "Nadace" byla pořadatelem 1. ročníku atletické olympiády, které stadion patřil po celý den a zúčastnily se jí desítky dětí ze základních škol náchodského okresu.

Nechyběli však ani další velmi vzácní hosté - olympionici: Květa Pecková (Jeriová) - předsedkyně Českého klubu fair play (složka Českého olympijského výboru) a bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích a trojnásobná olympijská medailistka z let 1980 a 1984, Eva Samková - snowboardistka, olympijská vítězka ze Zimních olympijských her 2014 v Soči, Josef Dostál - rychlostní kanoista, bronzový medailista z Letních olympijských her 2012 v Londýně na čtyřkajaku, stříbrná a bronzová medaile z OH v Riu 2016.

"Plníme si sny! Zrekonstruovali jsme po téměř padesáti letech sportoviště, kterým prošly už tři generace. To jsou tisíce sportovců a já pevně věřím, že další tisíce dětí a sportovců teď budou nové zázemí naplno využívat," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "S využitím stadionu je počítáno i pro požární sport. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě i realizaci stavby a také organizátorům dnešní atletické olympiády. Není lepší způsob, jak oslavit tento den, než právě naplno využít nové sportoviště."

Pomyslnou štafetu další generace sportovců zvedl v podobě přestřižené pásky a během cílovou rovinkou před zraky diváků na nové tribuně úspěšný náchodský atlet Jakub Nosek, který je bronzovým medailistou z roku 2016 v desetiboji a skoku dalekém z MČR v Táboře, a aktuálně se připravuje na Zimní olympijské hry v Jižní Koree jako člen posádky reprezentačního dvojbobu a čtyřbobu připravující se na ZOH v Jižní Koree.

Zhotovitelem rekonstrukce je firma EKKL a.s. Kroměříž. Stavební práce probíhaly od 14. 6. 2016 do 25. 5. 2017 a celkové náklady představují částku bezmála 35,8 mil. Kč, z čehož dotace MŠMT ČR činila 15 mil. Kč.

Co je na stadionu nového? Běžecký ovál, sprinterská rovinka s umělým polyuretanovým povrchem. Běžecký ovál je včetně odbočky pro steeplechase o šířce 3660 mm s vodním příkopem. Povrchová úprava stadionu má certifikát IAAF. Sektory: pro skok vysoký (je součástí běžeckého oválu), pro skok o tyči, pro hod oštěpem, pro hod diskem, pro vrh koulí a vrhačská loučka, pro skok daleký. Uprostřed atletického stadionu je vybudováno fotbalové hřiště s přírodním travnatým povrchem, které bude sloužit zároveň jako dopadová plocha pro atletické disciplíny. Celkový rozměr travnaté plochy je 112 m x 73 m. Součástí stavby bylo také provedení drenáží, automatický závlahový systém, umělé osvětlení a oplocení.

Zhotovitelem tribuny atletického stadionu je firma Průmstav Náchod s.r.o. Stavba tribuny probíhala od 2. 3. do 12. 6. 2017 a celkové náklady se vyšplhaly na 9,4 mil. Kč. Jedná se o novostavbu tribuny atletického stadionu, která je zastřešena obloukovými vazníky. Hlediště je pro 680 diváků a zajišťuje výhled na celý stadion. Místa pro sezení jsou vytvořena plastovými sedačkami. Konstrukce tribuny je provedena z monolitického pohledového železobetonu, nosná konstrukce zastřešení je z obloukových ramenátů z lepeného lamelového dřeva. Na této konstrukci je proveden záklop z nosných palubek a jako krytina bylo použito měkčené PVC.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Ve Velké Jesenici se převrátil kamion

Ve Velké Jesenici se převrátil kamion

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Nového Města nad M...

Dá se Kamila Nývltová na novou kariéru?

Dá se Kamila Nývltová na novou kariéru?

Nástěnný kalendář se stylovými a svůdnými fotografiemi Kamily N&y...

Nemocnice v Náchodě prošla auditem. Jeho výsledky podporují změny ve fungování krajského zdravotnictví

Nemocnice v Náchodě prošla auditem. Jeho výsledky podporují změny ve fungování krajského zdravotnictví

Hospodaření Oblastní nemocnice Náchod a.s., která je největš&iacu...

Uchazeči podali tři nabídky na dostavbu náchodské nemocnice

Uchazeči podali tři nabídky na dostavbu náchodské nemocnice

Obálky s nabídkami, které podali uchazeči o zakázku "Oblastní nem...

Ve čtvrtek skončí objížďka Náchoda pro nákladní dopravu vedoucí Trutnovem

Ve čtvrtek skončí objížďka Náchoda pro nákladní dopravu vedoucí Trutnovem

Na jaře 2016 začaly v Náchodě opravy hlavního průtahu městem vedoucím na polsk&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře