Sobota 20.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Polická výtvarnice Iveta Osobová vystavuje v náchodské kavárně Láry Fáry

Polická výtvarnice Iveta Osobová vystavuje v náchodské kavárně Láry Fáry

seznam článků
Polická výtvarnice Iveta Osobová vystavuje v náchodské kavárně Láry Fáry
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

IMG 20181002 155821Výstava Veselé obrázky v kavárně Láry Fáry v Náchodě představuje tvorbu Ivety Osobové. Výtvarnice žije a tvoří v Polici nad Metují. Od roku 2016 je členem výtvarném spolku náchodských malířů AMAG. Povoláním je mzdová účetní a kromě výtvarné tvorby (malba, fotografování) ji zajímá vysokohorská turistika. Svá díla vystavovala v Polici nad Metují, v Náchodě, v České Skalici nebo třeba v Hradci Králové.

K výtvarné tvorbě Ivetu Osobovou přivedl její otec. Sám velmi rád maloval a vytvořené obrázky pak daroval pro radost. Malovat autorka tedy začala už velmi brzy. Bylo to v dětství. Líbily se ji otcovy ilustrace, ilustrace v dětských knížkách a na pohledech. Ráda malovala do památníků, na čtvrtky, později i na plátna. Dnes tvoří akrylovými a olejovými barvami na plátno. Už na první pohled obrazy Ivety Osobové zaujmou veselou barevností. Radost, která z nich vyzařuje je způsobena tím, že je autorka tvoří s upřímnou radostí. Je pro ni důležitý proces tvorby, to ji zajímá, to ji baví. Malba je pro ni relax, radost. A to se na jejich plátnech odráží do pohledů diváků.

"Zajímá mě především technika malování. Mám ráda barevnost," říká o své tvorbě sama autorka. Iveta Osobová maluje zátiší, květiny. Ale má i svá další témata. "Nejvíce mě inspiruje příroda a děti," říká autorka.

Témata jejich obrazů jsou velice pestrá. Od realistického zaznamenání, přes abstrahované a zjednodušené formy k čisté abstrakci. V ní se odráží její netypické vidění světa: od výběru barevné škály k tvarům, jimž schází ostré hrany. Můžeme je vnímat jako pohledy do Vesmíru nebo do lidských duší. Stačí si jen vybrat. Ale ať si vybereme jakékoliv "vysvětlení", vždy primárně zůstává čirá radost z tvorby, kterou dokáže Iveta Osobová přenést i na diváka.

Výstavu v kavárně Láry Fáry v Náchodě můžete vidět do 30. listopadu.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod má nová parkovací místa

Náchod má nová parkovací místa

Město Náchod přislíbilo občanům pomoc při řešení neutěšené...

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Letošní advent zahájíme v České Skalici opět s hudbou. Tentokr&aa...

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Pod taktovkou dirigenta Jaroslava Rybáčka se již tradičně uskuteční podzimní ko...

V Náchodě vyhořel byt

V Náchodě vyhořel byt

K požáru bytu v Broumovské ulici v Náchodě vyjeli ve čtvrtek ráno n&aacu...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře