Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Galerie výtvarného umění v Náchodě vyhlásila 11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie pro občany Náchodska

Galerie výtvarného umění v Náchodě vyhlásila 11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie pro občany Náchodska

galerieGalerie výtvarného umění v Náchodě vyhlásila 11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie pro občany Náchodska. Letošní téma je Putování, ...poutnictví, svatá místa, chůze, Karel Hynek Mácha, cestovní deníky, paměť krajiny, cesty,...

"Několik vybraných slov, která se váží k tématu Putování. Každé z nich rozevírá vějíř možností, jak je vnímat, jak se k němu vyjádřit, vztáhnout. Pro děti je každá procházka dobrodružným putováním a jejich cesty také mnohá dílka provázejí a ani nevadí, že zůstanou zapomenutá v lese, nebo je časem smaže voda. Pro děti je tvoření přirozené, podobně jako chůze. Pro nás je to obtížnější, ale je zřejmé, že putování je třeba zakusit, aby mohla vzniknout nějaká zpráva nebo záznam, výtvarný počin, který se k putování vztahuje. Přijměte tedy pozvání na cestu i k tvorbě...," vysvětlule téma Galerie výtvarného umění v Náchodě.

Soutěž je nově od roku 2017 bienále – koná se vždy v lichém roce, výstava soutěžních prací se uskuteční v lednu a únoru roku následujícího. Soutěž je určena občanům Náchodska (Broumov, Červený Kostelec, Česká Skalice, Hronov, Jaroměř, Náchod, Nové Město nad Metují, Police nad Metují, Velké Poříčí nad Metují a jejich přilehlé obce), těm, kteří dosud nespolupracují s GVUN (nevystavují zde). Při hodnocení bude kladen důraz na dodržení tématu. V opačném případě budou práce ze soutěže vyřazeny. GVUN si vyhrazuje právo na provedení výběru z přihlášených děl pro expoziční účely.

Soutěžící mohou přihlásit maximálně tři své práce. V případě školních kolektivů vybere pedagog soutěžní práce žáků tak, aby vždy z jednoho souboru dětských prací daného tématu, příslušného výtvarného oboru a věkové kategorie, přihlásil nejvýš tři nejlepší a různorodé práce, aby byla zastoupena jen kvalita a zachována pestrost soutěžní kolekce.

Práce na papíře do velikosti 100 x 70 cm nemusí být připravené k vystavení (paspartované), větší formáty ano. Každé dílo musí být na rubu viditelně označeno popiskou se jménem autora, věkovou kategorií, názvem díla a rokem vzniku. Dílo, které nebude takto označeno, bude ze soutěže vyřazeno. Pokud dílo přihlašuje škola, opatří je na zadní straně razítkem školy. Vysvětlující komentář k dílu je vítán.
Podmínkou přijetí díla do soutěže je vyplnění přihlášky, kterou si soutěžící mohou stáhnout z webových stránek galerie (www.gvun.cz ) nebo vyzvednout v Městském informačním centru v Náchodě nebo přímo v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Především u školních skupin preferujeme zaslání vyplněné přihlášky v elektronické podobě na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V případě jakýchkoliv nejasností kontaktujte pracovníky galerie na tel. 491 423 245 nebo výše uvedeným e-mailem.

Odevzdávání prací: 21. 11. – 3. 12. 2017. Své práce doručte do náchodské galerie osobně (úterý – neděle, 9 – 17 hodin) nebo je zašlete poštou na adresu: GVUN, Smiřických 272, 547 01 Náchod. V případě osobního doručení budou výtvarná díla přijímána na pokladně galerie u hlavního vchodu kustody. Díla odevzdávejte pečlivě zabalená, aby nedošlo k jejich poškození. V dodaném obalu budou posléze výtvarná díla i vrácena.

Odborná porota bude zasedat 11. prosince 2017 a vybere z každého výtvarného oboru a každé věkové kategorie tři nejlepší výtvarná díla. Dále pak porota určí absolutního vítěze celé soutěže, kterému bude umožněno vystavovat své vítězné dílo, na 35. ročníku Náchodského výtvarného podzimu v roce 2018. Oficiální vyhlášení výsledků soutěže, včetně předání cen, proběhne v rámci vernisáže výstavy vybraných soutěžních prací dne 26. 1. 2018. Výstava potrvá do 18. 2. 2018.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškoz...

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře