Úterý 14.srpen 2018

Poslední aktualizace15.08.2018 04:40

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura 21. ročník studentského festivalu Náchodská Prima sezóna zahájen

21. ročník studentského festivalu Náchodská Prima sezóna zahájen

seznam článků
21. ročník studentského festivalu Náchodská Prima sezóna zahájen
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

NPS 9V pondělí odpoledne odstartovali představitelé města Náchoda v čele se starostou Janem Birke a za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána studentský festival Náchodská Prima sezona.

Festival studentské tvořivosti pořádá letos již po jednadvacáté obecně prospěšná společnost Náchodská Prima sezóna za přispění města Náchoda, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a Královéhradeckého kraje. Patronem festivalu je již třetím rokem herec a režisér Ondřej Kepka, který byl na zahájení osobně přítomen. Oživení na úvod zajistila svou street show divadelní improvizační skupina "Paleťáci" z Pardubic. V závěru dne si pak návštěvníci Městského divadla dr. J. Čížka mohli v rámci jazzového večera poslechnout Swingband Jana Matouška z Prahy.

Během festivalu tradičně probíhá také jeho soutěžní část, a to v sekci literární, fotografické a divadelní. Nebude chybět ani řada workshopů a dílen v oborech jako jsou fotografie, divadlo, hudba a tanec. "Za zmínku stojí např. divadelní workshop improvizace pod vedením známé herečky Simony Babčákové a hudební vystoupení v beatboxu, kde se představí dvojnásobný mistr ČR v beatboxu Tiny Beat," upřesnil ředitel festivalu Jiří Hejzlar.

Nedílnou součástí je Dětská Prima sezóna, kde vystoupí děti z mateřských a základních škol královéhradeckého regionu, a to ve čtvrtek 17. května 2018.

Závěrečný den (pátek 18. května 2018) bude tzv. Prímový den, tj. hudebně-divadelní festival pro hendikepované studenty pořádaný ve spolupráci s Praktickou školou ZŠ a MŠ Josefa Zemana v Náchodě v městském divadle. Tečkou za festivalovým týdnem bude hudební rockový večer na venkovním pódiu na Masarykově náměstí.

Poděkování patří všem sponzorům a partnerům, bez kterých by nebylo možné celou akci zrealizovat. Hlavním partnerem festivalu se v letošním roce stala společnost innogy.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Alternativa k Vysokovské spojce – Jižní spojka

Alternativa k Vysokovské spojce – Jižní spojka

Současná situace v dopravní obslužnosti nás nutí hledat řešen&iac...

Výstavba významného dopravního propojení v centru Náchoda zahájena

Výstavba významného dopravního propojení v centru Náchoda zahájena

Jednou z největších investic v letošním roce v Náchodě bude pr&aa...

Kraj vypíše novou zakázku na revitalizaci pevnosti Dobrošov

Kraj vypíše novou zakázku na revitalizaci pevnosti Dobrošov

Rada Královéhradeckého kraje na pondělním jednání zru&scar...

Srpen 1968 očima Josefa Fanty

Srpen 1968 očima Josefa Fanty

Jak vzpomíná na okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy tehdej&s...

Metalový festival Brutal Assault klepe na dveře

Metalový festival Brutal Assault klepe na dveře

Ve dnech 8. až 11. srpna 2018 se v prostoru pevnosti Josefov v Jaroměři koná již 23. ročn&iac...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře