Pondělí 25.březen 2019

Poslední aktualizace22.03.2019 20:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice

Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice

Email Tisk PDF
seznam článků
Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

zameckaLetošní rok bude ve znamení stěhování pracovníků Městského úřadu v Náchodě z budovy okresního soudu v ulici Palachova do nově rekonstruované budovy v Zámecké ulici. Od začátku roku tato čtyřpodlažní budova v křižovatce ulic Zámecké a Tyršovy naproti ZUŠ prochází celkovou rekonstrukcí právě pro potřeby pracovníků odborů, které doposud sídlily v budově soudu. Jedná se o tyto odbory MěÚ: odbor sociálních věcí a školství, odbor výstavby a územního plánování, odbor životního prostředí a odbor obecní živnostenský úřad.

A proč se vlastně úředníci stěhují? Protože od původního záměru výstavby nové budovy soudu "U Bílé růže" stát, resp. ministerstvo spravedlnosti, upustilo. I s ohledem na vysokou cenu, bylo nutné hledat nové řešení, a proto se budova, ve které nyní okresní soud sídlí v přízemí, vrátila po náročných jednáních do vlastnictví státu. Město Náchod hledalo nové prostory, kam přestěhuje cca 70 pracovníků ze čtyř odborů. Vlastnímu nákupu budovy v Zámecké ulici přecházela řada jednání se státem, potažmo Úřadem pro zastupování státu ve věci majetkových. Ten s městem zahájil jednání o možnosti převedení budovy soudu zpět na stát výhradně pro potřeby ministerstva spravedlnosti již v roce 2016.

Nakonec došlo k oboustranně výhodné dohodě. Stát ušetří finanční prostředky za výstavbu nové soudní budovy a získá budovu, která byla za tímto účelem v minulosti postavena. Město rekonstrukcí administrativního objektu v ulici Zámecká získá moderní budovu s nižšími provozními náklady v centru města s dotací ze státního rozpočtu. Současně se zefektivní výkon státní správy a město nabídne občanům prostory přívětivější pro občany. Zároveň se město Náchod po dokončení celého procesu vrátí do majetku velmi důležitý pozemek současného parkoviště "U Bílé růže".

Kdy dojde k přestěhování odborů? Stavební úpravy objektu v Zámecké ulici včetně přístavby spisovny jsou již u konce a v průběhu listopadu se tak mohou začít stěhovat jednotlivé agendy i s úředníky do nově upravených prostor. Toto stěhování bude pro všechny velmi náročné a neobejde se bez částečného omezení provozu na jednotlivých odborech, které budou do konce roku 2018 přestěhovány do nově zrekonstruovaných a moderně vybavených prostor. Vstup do budovy, stejně jako všechna čtyři podlaží jsou plně bezbariérové, v přízemí je situována hlavní podatelna s recepcí a jednotlivé odbory mají k dispozici jednací místnosti pro možnost nerušeného a klidného jednání s občany. Tím je odstraněn i možný nedostatek soukromí při projednávání některých životních situací s úřady.

Věříme, že nové prostory městského úřadu budou příjemnější nejen pro jeho pracovníky, ale hlavně pro vás, pro občany, kteří zde budete vyřizovat své záležitosti. Prosíme o vaši shovívavost během stěhování a za případné komplikace s tím spojené se předem omlouváme.

Aktuální harmonogram stěhování odborů výstavby a územního plánování, životního prostředí, sociálních věcí a školství a obecní živnostenský úřad z budovy okresního soudu v Palachově ulici od nové budovy v ulici Zámecké najdete v příloze.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Tuto sobotu se po celé republice rozhoří ohně a rozsvítí signáln&...

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Herec Pavel Trávníček se sešel se svým synem, taktéž hercem Pavle...

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisty Jaroměře čeká v Krajské lize mužů utkání o třetí m&iacu...

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionáln&iac...

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečk...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře