Čtvrtek 17.leden 2019

Poslední aktualizace17.01.2019 09:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice

Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice

Email Tisk PDF
seznam článků
Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

zameckaLetošní rok bude ve znamení stěhování pracovníků Městského úřadu v Náchodě z budovy okresního soudu v ulici Palachova do nově rekonstruované budovy v Zámecké ulici. Od začátku roku tato čtyřpodlažní budova v křižovatce ulic Zámecké a Tyršovy naproti ZUŠ prochází celkovou rekonstrukcí právě pro potřeby pracovníků odborů, které doposud sídlily v budově soudu. Jedná se o tyto odbory MěÚ: odbor sociálních věcí a školství, odbor výstavby a územního plánování, odbor životního prostředí a odbor obecní živnostenský úřad.

A proč se vlastně úředníci stěhují? Protože od původního záměru výstavby nové budovy soudu "U Bílé růže" stát, resp. ministerstvo spravedlnosti, upustilo. I s ohledem na vysokou cenu, bylo nutné hledat nové řešení, a proto se budova, ve které nyní okresní soud sídlí v přízemí, vrátila po náročných jednáních do vlastnictví státu. Město Náchod hledalo nové prostory, kam přestěhuje cca 70 pracovníků ze čtyř odborů. Vlastnímu nákupu budovy v Zámecké ulici přecházela řada jednání se státem, potažmo Úřadem pro zastupování státu ve věci majetkových. Ten s městem zahájil jednání o možnosti převedení budovy soudu zpět na stát výhradně pro potřeby ministerstva spravedlnosti již v roce 2016.

Nakonec došlo k oboustranně výhodné dohodě. Stát ušetří finanční prostředky za výstavbu nové soudní budovy a získá budovu, která byla za tímto účelem v minulosti postavena. Město rekonstrukcí administrativního objektu v ulici Zámecká získá moderní budovu s nižšími provozními náklady v centru města s dotací ze státního rozpočtu. Současně se zefektivní výkon státní správy a město nabídne občanům prostory přívětivější pro občany. Zároveň se město Náchod po dokončení celého procesu vrátí do majetku velmi důležitý pozemek současného parkoviště "U Bílé růže".

Kdy dojde k přestěhování odborů? Stavební úpravy objektu v Zámecké ulici včetně přístavby spisovny jsou již u konce a v průběhu listopadu se tak mohou začít stěhovat jednotlivé agendy i s úředníky do nově upravených prostor. Toto stěhování bude pro všechny velmi náročné a neobejde se bez částečného omezení provozu na jednotlivých odborech, které budou do konce roku 2018 přestěhovány do nově zrekonstruovaných a moderně vybavených prostor. Vstup do budovy, stejně jako všechna čtyři podlaží jsou plně bezbariérové, v přízemí je situována hlavní podatelna s recepcí a jednotlivé odbory mají k dispozici jednací místnosti pro možnost nerušeného a klidného jednání s občany. Tím je odstraněn i možný nedostatek soukromí při projednávání některých životních situací s úřady.

Věříme, že nové prostory městského úřadu budou příjemnější nejen pro jeho pracovníky, ale hlavně pro vás, pro občany, kteří zde budete vyřizovat své záležitosti. Prosíme o vaši shovívavost během stěhování a za případné komplikace s tím spojené se předem omlouváme.

Aktuální harmonogram stěhování odborů výstavby a územního plánování, životního prostředí, sociálních věcí a školství a obecní živnostenský úřad z budovy okresního soudu v Palachově ulici od nové budovy v ulici Zámecké najdete v příloze.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

Letos se uskuteční již 8. ročník taneční soutěže Hvězda Orientu v orientá...

Etrichova Holubice přistála na Babí

Etrichova Holubice přistála na Babí

Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nes...

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 11. do 13. ...

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Radní Královéhradeckého kraje přislíbili financování...

Tepna je doplacena!

Tepna je doplacena!

Úvěr na nákup areálu bývalé Tepny ve výši 58 mil. K...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře