Čtvrtek 21.březen 2019

Poslední aktualizace20.03.2019 07:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policisté s celníky zadrželi celostátně hledaného pachatele

Policisté s celníky zadrželi celostátně hledaného pachatele

Email Tisk PDF

CSV minulých dnech prováděla hlídka královéhradeckých celníků v Náchodě běžnou kontrolní činnost zaměřenou na pátrání po zájmovém zboží – omamných a psychotropních látkách a jejich prekurzorech, lihu a lihovinách, tabáku a tabákových výrobcích či minerálních olejích. V jejich síti uvízl také osobní automobil Volkswagen Passat s francouzskou registrační značkou. Ve vozidle cestoval muž a dvě ženy. Celníci celou osádku vozidla na základě předložených osobních dokladů ztotožnili.

"Prostřednictvím operačního centra bezprostředně poté zjistili, že je po pětadvacetiletém řidiči rumunské státní příslušnosti vyhlášeno celostátní pátrání. Bezodkladně proto provedli bezpečnostní prohlídku na držení střelné nebo sečné zbraně, omezili jeho svobodný pohyb přiložením služebních pout a zkontaktovali policisty, které požádali o jeho převzetí," sdělila tisková mluvčí královéhradeckých celníků por. Jitka Fajstavrová.

"Policejní hlídka po ověření cizincovy totožnosti převzala zadrženého muže a eskortovala jej na obvodní oddělení v Náchodě, kde ho umístila do policejní cely. Souhlas se zadržením pětadvacetiletého cizince vydal v červnu 2018 státní zástupce z Karviné pro důvodné podezření z páchání majetkové činnosti na území České republiky. Po provedení nezbytných služebních úkonů byl muž následujícího dne převezen do vazební věznice v Hradci Králové a odtud byl předán severomoravským policistům k dalšímu řízení. Za přečin krádeže mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, trest peněžitý nebo trest propadnutí věci. Jako cizinci mu také hrozí trest vyhoštění z území České republiky," dodala tisková policejní mluvčí por. Mgr. Eva Prachařová.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisty Jaroměře čeká v Krajské lize mužů utkání o třetí m&iacu...

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionáln&iac...

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečk...

Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Město Trutnov společně s partnerským městem Świdnice tvoří česko-polský projekt...

Dobrovolníkem v nemocnici? Pojďte psychicky podpořit dlouhodobě hospitalizované pacienty

Dobrovolníkem v nemocnici? Pojďte psychicky podpořit dlouhodobě hospitalizované pacienty

Léčebna dlouhodobě nemocných v Jaroměři navázala v závěru loňskéh...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře