Sobota 19.leden 2019

Poslední aktualizace18.01.2019 09:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Policisté s celníky zadrželi celostátně hledaného pachatele

Policisté s celníky zadrželi celostátně hledaného pachatele

Email Tisk PDF

CSV minulých dnech prováděla hlídka královéhradeckých celníků v Náchodě běžnou kontrolní činnost zaměřenou na pátrání po zájmovém zboží – omamných a psychotropních látkách a jejich prekurzorech, lihu a lihovinách, tabáku a tabákových výrobcích či minerálních olejích. V jejich síti uvízl také osobní automobil Volkswagen Passat s francouzskou registrační značkou. Ve vozidle cestoval muž a dvě ženy. Celníci celou osádku vozidla na základě předložených osobních dokladů ztotožnili.

"Prostřednictvím operačního centra bezprostředně poté zjistili, že je po pětadvacetiletém řidiči rumunské státní příslušnosti vyhlášeno celostátní pátrání. Bezodkladně proto provedli bezpečnostní prohlídku na držení střelné nebo sečné zbraně, omezili jeho svobodný pohyb přiložením služebních pout a zkontaktovali policisty, které požádali o jeho převzetí," sdělila tisková mluvčí královéhradeckých celníků por. Jitka Fajstavrová.

"Policejní hlídka po ověření cizincovy totožnosti převzala zadrženého muže a eskortovala jej na obvodní oddělení v Náchodě, kde ho umístila do policejní cely. Souhlas se zadržením pětadvacetiletého cizince vydal v červnu 2018 státní zástupce z Karviné pro důvodné podezření z páchání majetkové činnosti na území České republiky. Po provedení nezbytných služebních úkonů byl muž následujícího dne převezen do vazební věznice v Hradci Králové a odtud byl předán severomoravským policistům k dalšímu řízení. Za přečin krádeže mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, trest peněžitý nebo trest propadnutí věci. Jako cizinci mu také hrozí trest vyhoštění z území České republiky," dodala tisková policejní mluvčí por. Mgr. Eva Prachařová.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Po nehodě vlaku a osobního vozu evakuovali hasiči 101 osob

Po nehodě vlaku a osobního vozu evakuovali hasiči 101 osob

Profesionálním hasičům v Jaroměři byl vyhlášen poplach ve středu odpoled...

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

Letos se uskuteční již 8. ročník taneční soutěže Hvězda Orientu v orientá...

Etrichova Holubice přistála na Babí

Etrichova Holubice přistála na Babí

Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nes...

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 11. do 13. ...

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Radní Královéhradeckého kraje přislíbili financování...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře